بخريد و بخوانيد ...
جزیره‌ی شاتر
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

جزیره‌ی شاتر

(Shutter Island)
نویسنده: دنیس لهین (Dennis Lehane)
ترجمه: کوروش سلیم‌زاده
ناشر: چشمه
سال نشر: 1402 (چاپ 9)
قیمت: 340000 تومان
تعداد صفحات: 435 صفحه
شابك: 978-600-229-453-6
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 2 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (5 امتیاز با رای 1 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'جزیره‌ی شاتر':

ادوارد "تدی" دانیلز، مارشال ایالات متحده به همراه همکارش چاک با یک کشتی مسافری خودشان را به جزیره شاتر می‌رسانند. جایی که زندانی امنیتی برای محکومین جنایی که تشخیص داده شده از سلامت عقلی برخوردار نیستند، در آنجا قرار دارد. آنها مامور شده‌اند تا درباره ناپدید شدن یکی از محکومین این زندان به نام راشل سولاندو تحقیق کنند. سولاندو بخاطر آنکه سه بچه خودش را غرق کرده بوده، در زندان محکومیت خود را می‌گذرانده ولی با وجود مراقبت‌های بسیاری که از او صورت می‌گرفته، موفق شده است که از زندان فرار کند.

در بازدید از سلول زندان او، تدی و چاک نوشته‌ای رمزی را می‌یابند که تدی معتقد است به زندانی شماره 67 اشاره دارد، در حالی که مطابق اسناد موجود در زندان، تنها 66 زندانی در آنجا نگهداری می‌شده‌اند. در طول تحقیقات تدی به چاک اعتراف می‌کند که قصد دارد تا انتقام مرگ همسرش را بگیرد. همسر تدی چند سال قبل به دست محکومی به قتل رسیده که تدی تصور می‌کند در حال حاضر در زندان جزیره شاتر زندانی است ...

داستان با این جملات آغاز می‌شود:

"برگرفته از دفترچه خاطرات دکتر لستر شیهان

سوم ماه می، 1993

از واپسین باری که جزیره را دیدم سال‌ها می‌گذرد. بارِ آخر از روی عرشه‌ی قایق یکی از دوستانم بود. در فاصله‌ی نزدیکی از بندر بوستون گشت می‌زدیم و من توانستم جزیره را در دوردست ببینم، در پوششی از مهِ تابستانی، کنار خط ساحلی، همچون لکه‌ای از رنگ که با سهل‌انگاری در گوشه‌ای از آسمان جا خوش کرده باشد.

بیشتر از بیست سال است که قدم به درون جزیره نگذاشته‌ام، ولی امیلی (گاهی به‌شوخی و گاهی جدی) می‌گوید چندان هم مطمئن نیست که من اصلا جزیره را ترک کرده باشم. یک‌بار هم گفت زمان برای من چیزی جز چند نشان لای کتاب نیست که برای جلو و عقب رفتن در لابه‌لای متنِ زندگی‌ام به کار می‌برم، برای بازگشتِ دوباره و دوباره به رویدادهایی که مرا در چشم همکاران و همقطاران زیرک‌ترم به نمونه‌ای قابل استناد از یک مالیخولیایی تمام‌عیار تبدیل کرده است ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 مهدي هاشمي:  داستان خیلی جذاب و خاصی داره.