تازه‌ترین نظرهای اعلام شده درباره كتابها (بزرگسال)

آیشمن در اورشلیم: گزارشی در باب ابتذال شر ساناز خیاطی: بسيار كتاب آموزنده‌يي‌ست. اگر دقيق خونده بشه و با حوصله. مي‌تونم بگم همين يه دونه كتاب ميتونه سطح فكر كردن آدم و بالا ببره و تمرين و بهانه‌يي ست براي نرمش ذهن.
با توجه به اتفاقات بيشمار قرن بيستم موقعيت ارزشمندي براي متفكرين پيش آمده و ميداني بوجود آمده براي نظريه‌هاي مختلف علوم سياسي-اجتماعي و حتي روان‌شناسي و كلن نگاهي دوباره به انسان. ...
سمفونی مردگان عليرضا (ماني) دواتگران: سمفونی مردگان تنها یک شاهکار نیست؛ زندگی تک‌تک ماست. نامه‌ی اعمال به ظاهر پیش‌پا‌افتاده‌ی ما و تاثیر آن بر نسلها. سمفونی مردگان تضاد خیر و شر است و شخصیتهای کتاب، نمایندگان اقشار جامعه‌ی خود ما. سمفونی مردگان را باید فهمید، باید زندگی کرد،...
وقتی هیتلر کوکائین می‌زد و مغز لنین جابه‌جا می‌شد عليرضا (ماني) دواتگران: کتاب، مجموعه‌ایست از رخدادهای شگفت‌انگیز تاریخی که کمتر به آنها پرداخته شده و بیشتر در حاشیه‌ی متن قرار گرفته‌اند. پرداخت به این رخدادها خیلی سطحی و در حد ۲-۳ صفحه‌ی گذرا انجام گرفته. شاید این کتاب، حجم چندانی به دانسته‌های تاریخی خواننده نیفزاید، اما بارها موجب شگفتی مخاطب خود را فراهم مینماید.
مردی به نام اووه هانيه سالاري: اووه پیرمرد عصبانی ولی بشدت دوس داشتنی با جملات قصار عاااالی.خوندن این کتاب رو شدیدا به همه پیشنهاد میکنم
دایی جان ناپلئون هانيه سالاري: متن روان و شیوای نویسنده، ماجراهایی که در طول داستان اتفاق میفته و اغلب خنده بر لب خواننده میاره باعث میشه که این کتاب رو بتونین به راحتی تموم کنین بدون اینکه لحظه‌ای از خوندنش خسته بشین. بهتون پیشنهاد می‌کنم جزو آثار فارسی که قراره بخونین حتما این کتاب رو قرار بدین.
زندگی داستانی ای. جی. فیکری نیما حسینیان: بسیار زیبا و تاثیرگذار. یک جورایی کتاب مردی بنام اوه رو یادآوری میکنه
تپه پوشکین مژگان حسيني: این کتاب مرا با گوشه‌ای جالب از فضای اجتماعی شوروی سابق آشنا کرد.
هری پاتر و فلسفه: رمزگشایی رازهای پرفروش‌ترین کتاب بنفشه بامداد: با وجود اینکه گاهی ترجمه‌ی متن به هم ریخته و گسسته است و خالی از اشکال نیست، اما از مطالعه‌ی کتاب لذت بردم. نگاه به ماجراهای داستان‌های هری پاتر از دیدگاه بزرگسالان فیلسوف بسیار قابل توجه است. در این کتاب موضوعات مهمی از قبیل برده‌داری، وطن‌پرستی، تبعیض نژادی و ... از همه مهمتر مساله توجه به مرگ و زندگی پس از آن از دل داستان‌های هری پاتر بیرون ...
همه دروغ می‌گویند ساناز خیاطی: حرف اصلی کتاب همه دروغ می‌گویند اینه که برای مطالعه یا فهمیدن یه رفتار اجتماعی نمی‌تونیم بریم از خود آدم‌ها بپرسیم و انتظار داشته باشیم به پاسخ صحیح و صادقی برسیم: چون آدم‌ها توی مصاحبه و نظرسنجی و حتی به اطرافیان‌شون همیشه در حال دروغ گفتن هستند. کجاها راست می‌گن؟ وقتی چیزی رو در گوگل سرچ ميكنند!! :))
كتاب با مثال‌های مختلفی به ما نشون می‌ده ...
پرنده‌ی من پريسا آستانه: کتاب روایت تفکراتی است که در سر یک زن جوان متأهل می‏گذرد. راوی زبان اول شخص را برای این روایت در نظر گرفته تا بتواند گفت و گوی درونی زن را به راحتی منتقل کند. سیر داستان یک سیر خطی نیست و گاهی به عقب و گذشته پرش می‏کند بدون اینکه خواننده را از این قضیه آگاه کند، و خواننده باید خود با توجه به قرائن متوجه این موضوع بشود. این موضوعی بود که من را گاهی ...
سمفونی مردگان حميد حكميان: یک فهرست از کتاب های خارجی و ایرانی دارم با این عنوان "کتاب هایی که نباید خواند" و یکی از آنها سمفونی مردگان است. کتاب سال بلوا با آن فضای خاکستری قابل تحمل بود ولی اصلاً نتوانستم با این کتاب ارتباط بگیرم.
بی‌سرنوشتی بنفشه بامداد: به ««جرم»» یهودی بودن دیگران باید سرنوشت کودکی را رقم بزنند؟ باز هم داستان ظلم بی‌اندازه و غیرقابل باور و تصور، زندانی شدن، تحقیر شدن، شکنجه شدن، محروم بودن، بیگاری، گرسنگی، بیماری، قتل و غارت که ماحصل نبرد آدمی با آدمی است. این همه، با مکانی که سعدی برای آدمی تصور می‌کند خیلی فاصله دارد و به نظر می‌رسد دست نیافتنی است. رسد آدمی به جایی که به جز ...
رودخانه‌ای در تاریکی بنفشه بامداد: داستانی واقعی و تکان‌دهنده از تکرار ظلم، ستم، فشار، زور، گرسنگی، خستگی، بی‌عدالتی، آوارگی، بی‌پناهی و ...
هیچ دوستی به جز کوهستان مژگان حسيني: کتابی است خواندنی و بسیار اثرگذار. قلم قوی آقای بوچانی تصاویر روشن و دقیقی را از فضای فیزیکی و احساس درونی یک تجربه تلخ و واقعی به خواننده می‌دهد. کاستیهایی در ارتباط‌دهی احساسات راوی و زندگی گذشته وی می‌بینم که امیدوار بودم از این طریق انسجام محکمتری در روایت به دست بدهد.
انسان‌گرایی در سعدی مژگان حسيني: یکی از جالبترین سفرهای ذهنی من در دنیای شعر این شاعر برجسته همه قرون بود. این تحقیق به نظر من، رمزگشای تداوم احترام و عظمت سعدی درطول تاریخ ادبیات ایران، علیرغم کج‌فهمی و انتقادهای روشنفکران هر دوره است. امیدوارم خواندن این کتاب، فرهیختگان و دوستداران ادب و فرهنگ این سرزمین را متوجه دلایل جایگاه سعدی در میان ایرانیان به طور عام، نماید.
بی‌نازنین مژگان حسيني: در مجموع نوآوری جالبی بود. موضوع، فضا و جریان پیشرونده کتاب بسیار جالب و پرکشش شروع شد. به نحوی که با بی‌صبری و شوق، تصور یک اثر فکری زیبا را انتظار می‌کشیدم. ولی در پایان کمی همراه ابتذال به پایان رسید و خواننده را به واقعگرایی کریه پرتاب کرد. به همین دلیل شخصیتهای کتاب از انسجام منطقی خالی شدند.
ان لمتون در عرصه علم و سیاست مژگان حسيني: کتابی خواندنی ومشحون از اطلاعات جالب بود که علاوه بر آشنا کردن خواننده با یک شخصیت محقق و ایران دوست، حال و هوا و مناسبات جامعه و سیاستگذاران اصلی آن دوره تاریخی را هم به نوعی معرفی می‌کند.
نام کوچک من بلقیس مژگان حسيني: کتاب برای من بسیار جالب بود. این اولین کتاب از این نویسنده بود که به دستم رسید و قدرت نویسنگی ایشان را تحسین می‌کنم.
موشی که غرید بنفشه بامداد: کتاب بسیار جذابی است. در قالب طنز اخلاق سیاسی کشورهای مختلف را به زیبایی به تصویر کشیده است.
سقای آب و ادب بنفشه بامداد: با وجود اینکه نویسنده قلم بسیار زیبایی دارد، اما بیش از نیمی از کتاب از عنوان و موضوع کتاب فاصله گرفته است. همچنین نویسنده به قدری در توصیفات خود اغراق و افراط کرده است که نوشته تاثیر معکوس می‌گذارد.