تازه‌ترین نظرهای اعلام شده درباره كتابها (بزرگسال)
ناپدیدشدگان این كتاب 3 امتیاز كسب كرده است محمود اسلاميان: کتاب را می‌شود از دیدگاه مباحت انسانی‌اش، به نوعی جهان شمول شمرد. زاویه دیدهای غیرخطی، راویان چندگانه، موضوع درخورتوجه و جملات گاها تاثیرگذار از جذابیت‌های کتاب است اما این که ردپای دانش سیاسی نویسنده در شخصیت‌های به دور از سیاست، کاملا مشهود باشد، آنان را اندکی غیرواقعی می‌کند. علاوه بر این، نویسنده به ریشه‌ی شجاعت گروهی به وجود آمده‌ی شخصیت‌ها ...
دنیای سوفی این كتاب 4 امتیاز كسب كرده است محمود اسلاميان: کتابی زیبا و آموزنده که به نوعی در مورد همه‌ی علوم بشری میشه توش شمه‌ای یافت؛ هرچند به علوم شرق و خصوصا فلسفه‌ی شرقی، به جز یکی دوجمله‌ی کوتاه، اشاره‌ی چندانی نشده ... توصیه می‌کنم ترجمه ی روان و وفادارانه به اصل آقای کورش صفوی از این کتاب رو بخونید.
بیمار خاموش این كتاب 2 امتیاز كسب كرده است محمود اسلاميان: کتاب ، داستانی است با آغاز خوب، میانه‌ی ضعیف و پایانی ناامید‌کننده ...حس خوشایندی که باید با پایان کتاب به خواننده دست دهد حداقل برای من به عنوان خواننده حاصل نشد...فهمیدم که نباید گول هیاهوی پشت جلد کتاب‌ها را خورد
سنگ، کاغذ، قیچی این كتاب 5 امتیاز كسب كرده است آیدا محمدی بیگی: مدل نوشتاری این کتاب خیلی جالب و هیجان‌انگیزه خیلی خیلی زیاد. فوق‌العاده بود به شدت پیشنهاد می‌کنم اینم فراموش نشه بگم که ترجمه هم عااالی بود
غزه از بازگشت می‌نویسد این كتاب 3 امتیاز كسب كرده است سميرا بزرگي: نویسندگان کتاب جوانانی هستند که سعی کرده‌اند در مورد غزه و سرزمینشان بنویسند. نویسندگانی بی‌تجربه و البته مستعد که سعی کرده‌اند تصویری انسانی از وضعیت غزه در ذهن خواننده ایجاد کنند؛ کاملا بر عکس گفتار و گفتمان رسمی در کشور که نسبت به شنیدن هر نوع حرف و سخنی از این مردم دافعه ایجاد می‌کند. من این کتاب را قبلا گرفته‌بودم و با توجه به وقایع ...
ناتور دشت این كتاب 4 امتیاز كسب كرده است بنفشه بامداد: کتاب متن ساده و روانی دارد. طرز نگاه کردن شخصیت اصلی داستان به آدم‌های دور و اطرافش و تحلیل رفتارهای آنها برای من خیلی جالب بود.
ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد این كتاب 4 امتیاز كسب كرده است بنفشه بامداد: با وجود اینکه از طرفدارهای نوشته‌های آقای پائولو كوئيلو نیستم، اما از مطالعه این کتاب لذت بردم. داستان آن جذابیتی برای من نداشت، اما جملات تامل‌برانگیز زیادی داشت.
بازمانده روز این كتاب 4 امتیاز كسب كرده است محمود اسلاميان: پس از کتاب منظره‌ی پریده رنگ تپه‌ها، این دومین کتابی است که از ایشی گورو خواندم و کتاب بعدی فهرستم کتاب هرگز رهایم نکن است. اما این کتاب ... در برخی از سطور، استیونز پیشخدمت(باتلر)، حرصم را در آورد اما تعاملات و گفتگوهایش با میس کنتن لحظات نابی را خلق کرده است. ترجمه هم که بی‌نظیر بود ... خواندنش را به شدت توصیه می‌کنم.
تولستوی و مبل بنفش این كتاب 5 امتیاز كسب كرده است مریم خسروی: روایت کتاب خوش‌خوان است و به راحتی پیش می‌رود. جزو کتابهایی‌ست که به کسانی که در سوگ عزیزی هستند و می‌خواهند با غم خود کنار بیایند پیشنهاد می‌شود بخوانند. به همین دلیل علاوه بر روایت داستانی خوب شبیه مشاورِ درمانگر عمل می‌کند که این به ارزش کتاب اضافه می‌کند.
سرکار علیه: چند روایت مادر-دختری درباره هویت زن این كتاب 5 امتیاز كسب كرده است مريم صفوي: نحوه روایت داستان‌ها جذاب و روان است اما همین مادر و دختر هم محدودیت‌هایی برای زنان در نظرشون هست.
همواره گفته میشه که زن باید بین وظایف خانه و بیرون تعادل ایجاد کنه! اما چرا همیشه شغل‌های خانه‌داری، بچه‌داری و آشپزی رو فقط برای زن تعریف کرده‌اند که حالا بخواهد از پیشرفت شغلی‌اش بگذرد تا تعادل برقرار شود!
این موضوع باید اینگونه گفته شود؛ ...
اتاق این كتاب 5 امتیاز كسب كرده است محمود اسلاميان: انتخاب راوی پنج ساله تا وقتی "جک" و "مامان" توی "اتاق" بودند خوب بود، حتی نقشه‌ی فرار و اجرای اون تا زمان آزادی "مامان" هم قابل قبول بود اما بعدش دیگه خیلی آبکی و شعاری شد. رد پای نویسنده به نوعی تو روایت مشهوده، مثل خامه‌ی روی کیک اما از نوع بی‌مزه‌ی اون ... چرا "نیک پیر" که ظاهرا خیلی هم محتاطه، موقع بیرون بردن "جک" از "اتاق" حتی یه بار هم صحت ...
منظر پریده رنگ تپه‌ها این كتاب 5 امتیاز كسب كرده است محمود اسلاميان: فصل‌های کتاب مثل پیدا کردن لوحه‌های قدیمی با زبانی بیگانه هستند اما در یکی دو فصل آخر انگار کلیدی پیدا می‌شود تا همه‌ی چیزهایی را که شاید حدس و گمانت بوده به حقیقت تبدیل کند. نویسنده زاویه‌ی دید یک راوی نامطمئن را برگزیده و وقتی داستان تمام شد می‌فهمی که انتخاب او بسیار به جا بوده است ... اولین کتابی بود که از ایشی گورو خواندم و قطعا کتاب‌های ...
دختران کارخانه: روایت‌هایی از بطن چین مدرن این كتاب 5 امتیاز كسب كرده است الهه سعادتي: کتاب خوبی بود. اینکه چطور یک کشور تبدیل به قدرت اول تجارت جهان میشه. ولی احساس می‌کنم یک سری موضوعات و مطالب تکرار شده بود یعنی میتوونست کوتاهتر هم باشه.
دمیان این كتاب 5 امتیاز كسب كرده است محمود اسلاميان: کتاب را با ترجمه‌ی خسرو رضایی به صورت فیزیکی و همزمان با نسخه‌ی دیجیتال با ترجمه‌ی عبدالحسین شریفیان خواندم و باید بگویم ترجمه‌ی هردو دارای کاستی‌هایی بود و لحن شاعرانه‌ی نویسنده به صورت کاملا گویا به خواننده منتقل نشده بود و اما ... گذار از دوره ی کودکی و نوجوانی به همراه بینش‌های تحمیلی دیگران و سردرگمی رهایی از آنچه فکر می‌کنی عقیده‌ی توست، ...
سقوط این كتاب 5 امتیاز كسب كرده است محمود اسلاميان: کتاب (سقوط) یک مونولوگ طولانی اعتراف‌گونه است با لحنی ساده و صمیمی که ابتدا با آن همراه می‌شوی و بعد در اوج داستان، تو نیز صدای خنده‌ی ترسناکی از پشت سرت خواهی شنید و اگر در آخرین لحظات پیش از خواب، خود را قضاوت کنی، سقوط خود را در ورطه‌ی دورویی و ریا کاری خواهی دید ... برخی جملات زیبای کتاب را باید قاب گرفت.
گربه بلیتس این كتاب 5 امتیاز كسب كرده است ميچكا منصور: دقیقا فضای کتاب همونطوری هست که دوست داشتم باشه مرسی
رهش این كتاب 4 امتیاز كسب كرده است معصومه پرنيان: کتاب خوبیه تقریبا شبیه زندگی شخصی خودم بود رابطه زن و شوهری که مریضی فرزندشون دچار چالش میشود.
مزرعه حیوانات (قلعه حیوانات) این كتاب 5 امتیاز كسب كرده است لاله صفری: مزرعه‌ی حیوانات کتاب شگفت‌انگیزی بود. با خواندن آن، از نبوغ جورج اورول شگفت‌زده می‌شوید که چطور توانسته در یک داستان نمادین و سمبولیک، نظام‌های تمامیت‌خواه را به این خوبی ترسیم کند.
مزرعه حیوانات (قلعه حیوانات) این كتاب 5 امتیاز كسب كرده است دانيال دانا: کتاب بسیار عالی که هیچ وقت قدیمی نمی‌شود و در جوامعی که دموکراسی حاکم نمی‌باشد بسیار منطبق و عینی می‌باشد. به همه هموطنان خواندن این کتاب توصیه می‌گردد.
مزرعه حیوانات (قلعه حیوانات) این كتاب 4 امتیاز كسب كرده است رهي زندي‌فر: کتاب از جنبه داستان‌پردازی و تبدیل شخصیت‌ها جالب هست ولی متاسفانه شبیه کارهای امروزی درایران، جمع‌بندی خوبی انجام نشد. یعنی اینکه نویسنده می‌توانست داستان‌پردازی بهتری برای فصل پایانی با توجه به چیدمان و زیرساخت محتوایی و فلسفی کار در فصول اولیه انتخاب کند. با توجه به زمان نوشتن کتاب، در مجموع خوب است. لکن در این فصل این حقیر علاقه بیشتری به ...