شناسنامه محصول
پرسیدن مهم‌تر از پاسخ دادن است
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

پرسیدن مهم‌تر از پاسخ دادن است

(Wisdom Without Answers: A Brief Introduction to Philosophy)
نویسنده: دانیل کلاک (Daniel Kolak)
ترجمه: حمیده بحرینی
ناشر: هرمس
سال نشر: 1401 (چاپ 21)
قیمت: 54000 تومان
تعداد صفحات: 198 صفحه
شابك: 978-964-363-302-8
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 7 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید
در ابتدای کتاب می‌خوانیم:
"... سقراط با تکیه به فلسفه، همه‌چیز را زیر سوال می‌برد و حتی خود آن فرضهایی را که پیشتر همه چیز را بر مبنای آنها زیر سوال برده بود! او - مثل هر فیلسوف واقعی - با تکیه بر فلسفه به ما نشان می‌دهد که چگونه خودمان زیر پای خودمان را خالی کنیم و از پاسخها که حائل میان ما و امر رازآمیزند گذر کنیم.
ما شما را به دنیای فلسفه دعوت می‌کنیم، البته به شیوه سقراط؛ با این شیوه، شما از پاسخهایتان به مسئله‌ها دست می‌کشید تا آنکه سرانجام بتوانید حکمتی را تجربه کنید که محصول ندانستن است.
بسیاری با این برداشت نادرست به فلسفه روی می‌آورند که فلسفه چیزی جز مجموعه دانش نیست، و بیش از آنکه خودشان مستقلا بیندیشند می‌خواهند اطلاعات جمع‌آوری کنند. چنین کسانی اغلب گمان می‌کنند پاسخ پرسشهایی را که فیلسوفان می‌خواهند دوباره به شکل دیگری بپرسند خودشان می‌دانند. این است که غالبا فیلسوفان از این بابت گله‌مندند که دانشجویانشان برای اینکه با مطالب دوره‌های مقدماتی فلسفه دست و پنجه نرم کنند نه انگیزه دارند و نه آمادگی.
هدف ما در این کتاب حل این دو مسئله، یعنی نبود انگیزه و نبود آمادگی است. و بیش از آنکه حرف بزنیم، عملا نشان خواهیم داد که فلسفه مجموعه‌ای از اطلاعات نیست بلکه پرسشگری و خردورزی است ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!