بخريد و بخوانيد ...
اتود در قرمز لاکی
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

اتود در قرمز لاکی

(A Study in Scarlet)
نویسنده: آرتور کانن دویل (Sir Arthur Conan Doyle)
ترجمه: مژده دقیقی
ناشر: هرمس
سال نشر: 1401 (چاپ 11)
قیمت: 82000 تومان
تعداد صفحات: 180 صفحه
شابك: 978-964-7100-84-7
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 6 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (4 امتیاز با رای 3 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'اتود در قرمز لاکی':

اتود در قرمز لاکی نخستین داستان شرلوک هولمز و همچنین نخستین کتابی بود که از آرتور کانن دویل منتشر می‌شد. دو مخلوق او - هولمز، استاد علم استنتاج، و واتسن، دوست باوفای این کارآگاه بزرگ - بلافاصله در نقش خود جا می‌افتند. معمای داستان، و راه‌حل عاری از خطای هولمز در دل لندن عصر ملکه ویکتوریا، نتیجه اجتناب‌ناپذیر فاجعه‌ای در غرب امریکا از کار درمی‌آید. داستان به لحاظ افت و خیز امید و یاس هیجان‌انگیز است، هرچند بعدها خود هولمز لب به شکایت می‌گشاید که تاثیرش "کم و بیش مثل آن است که بخواهی یک داستان عاشقانه یا یک فرار مخفیانه با معشوق را در قضیه پنجم اقلیدس بگنجانی." (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"من در سال 1878 با درجه‌ی دکتری در رشته‌ی پزشکی از دانشگاه لندن فارغ‌التحصیل شدم و برای گذراندن دوره‌ای که برای پزشکان ارتش الزامی بود به نتلی رفتم. پس از تکمیل تحصیلاتم در آن‌جا، براساس مقررات، با سمت پزشک دستیار به هنگ پنجم تفنگداران نورتامبرلند پیوستم. در آن زمان، این هنگ در هندوستان مستقر بود و هنوز خودم را به آن نرسانده بودم که دومین جنگ افغان درگرفت. وقتی در بمبئی از کشتی پیاده شدم، فهمیدم که هنگ من از گذرگاه‌های کوهستانی گذشته و دیگر تا قلب سرزمین دشمن پیش رفته است. با این حال، من هم به همراه تعداد زیادی افسر دیگر، که همان موقعیت مرا داشتند، به دنبال آن‌ها به راه افتادم و موفق شدم در قندهار خودم را به سلامت به هنگ برسانم، و فورا به انجام وظایف جدیدم مشغول شدم..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 امین طوبائی:  اصلا بهتر از کانن دویل تو ژانر پلیسی استنتاجی نداریم ... اولین انتخاب برای کسانی که می‌خوان ماجرای شرلوک هلمز رو بخونن، اول از این کتاب شروع کنند

 فاطمه عارف‌نژاد:  اگر کسی فکر کند که با دیدن نسخه‌های مختلف اقتباس‌های سینمایی و تلوزیونی شرلوک هلمز از خواندن کتاب‌ها بی‌نیاز میشه سخت در اشتباه است! حتما مطالعه آثار کانن دویل را تجربه کنید و لذت ببرید و بالاتر از آن: بی‌واسطه‌ی فیلم‌نامه‌نویس و کارگردان این کارآگاه محبوب را بشناسید و ببینید سر آرتور کانن دویل معروف چطور چنین شخصیت ماندگاری را آفریده که دنیا حالا حالاها دست از سرش بر نخواهد داشت! اتود در قرمز لاکی جزو بهترین نمونه‌هاست.