شناسنامه محصول
کاروان امید: سرگذشت تری فاکس
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

کاروان امید: سرگذشت تری فاکس

(Terry Fox: His Story)
نویسنده: لسلی اسکرای وینر 
ترجمه: محمدابراهیم محجوب
ناشر: نشر گمان
سال نشر: 1400 (چاپ 4)
قیمت: 46000 تومان
تعداد صفحات: 234 صفحه
شابك: 978-600-7289-01-3
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 3 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'کاروان امید: سرگذشت تری فاکس':

تری فاکس ورزشکار کانادایی است که در سال 1977 به دلیل ابتلا به سرطان یک پای خود را از دست داد. این واقعه باعث شد تا او به فعالیت‌هایی برای توجه جامعه به سرطان و جمع‌آوری کمک‌های مالی برای تحقیقات علمی در این زمینه دست بزند. او در سال 1980، برای جلب توجه عمومی به این مساله تصمیم گرفت سرتاسر کانادا را با یک پای مصنوعی بدود. فاکس هیچگاه نتوانست مسیری را که شروع کرده بود به پایان برساند و پس از 143 روز و دویدن مسافت 5373 کیلومتر ناچار شد به دلیل تشدید بیماری سرطان‌اش از ادامه مسیر صرفنظر کند.
نویسنده در این کتاب به معرفی فاکس، زندگی او و فعالیت‌هایش در راه هدفی که برگزیده بود می‌پردازد.
فصل اول کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
" "سن ژان" شرقی‌ترین شهر کانادا و باستانی‌ترین شهر آمریکای شمالی است. مردم این شهر گهگاه رهروی، رکابزنی، دونده‌ای یا قایقرانی دیده‌اند که با بدنی ورزیده و دلی پرامید، به عشق هدفی مقدس به عزم پیمودن خاک کانادا رهسپار غرب شده و یا به نیت درنوردیدن عرض اقیانوس اطلس رو به شرق پارو زده است.
نه این که مردم شهر آدم‌های بدگمانی باشند، نه، اما آنها از این نوع مراسم زیاد دیده بودند. جشن کوچکی همراه با ساز و سرود و بعد هم روبوسی و خداحافظی و آنگاه مسافر در درازنای جاده یا در دورنمای اقیانوس از چشم دور می‌شد و مردم هم به خانه‌هایشان بازمی‌گشتند.
اما آن روز کمی وضع فرق می‌کرد. دوازدهم آوریل سال 1980 بود و بامدادی بارانی و تلخ - یا به قول مردم ایالت نیوفاوندلند: وفور زمستان!
در شهر هیاهویی به‌پا شده بود. گویا دونده دیگری عزم کرده بود مسافت عظیم خاک کانادا را درنوردد اما جار و جنجالی که دوروبر او به راه افتاده بود بیش از موارد دیگر بود ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!