شناسنامه محصول
پرسشهای زندگی
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

پرسشهای زندگی

(The Questions of Life: An Invitation to Philosophy)
نویسنده: فرناندو سوتر (Fernando Savater)
ترجمه: عباس مخبر
ناشر: علم
سال نشر: 1397 (چاپ 1)
قیمت: 135000 تومان
تعداد صفحات: 340 صفحه
شابك: 978-964-489-027-7
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 13 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (3 امتیاز با رای 1 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید
نویسنده در معرفی کتاب می‌نویسد:
"هدف این کتاب، هم بسیار فروتنانه و هم به شدت بلندپروازانه است. فروتنانه، به این دلیل که هدف اصلی آن ارائه مضمون‌های عمده فلسفه غرب است، اما نه به شیوه‌ای تاریخی، بلکه در قالب یک سلسله پرسش و مسائل مربوط به زندگی روزمره. به طور کلی، از این کتاب انتظار می‌رود مقاصد یک کتاب مقدماتی فلسفه را برآورده کند، گرچه نوعی نگرش شخصی و غیرمتعارف نیز بر آن می‌افزاید.
اما این اثر همچنین به شدت بلندپروازانه است، چون به همان اندازه می‌خواهد دعوت یا مقدمه‌ای بر فلسفه برای هر شخص عادی باشد، بخصوص جوانانی که مشتاق‌اند درباره این سنت فکری قابل احترامی که از یونان آغاز شده است چیزی بدانند. مخاطبان من در وهله اول کسانی هستند که فلسفه را صرفا سنتی قابل احترام به شمار نمی‌آورند، بلکه آن را شیوه‌ای از تفکر می‌دانند که هنوز معتبر است و در مواجهه با مسائل روزمره می‌توانند از آن بهره گیرند.
نکته اصلی این نیست که بدانیم سقراط، بیست و پنج قرن پیش، در پی یافتن راهی برای مواجهه بهتر با زندگی در آتن، چه گفته است، بلکه می‌خواهیم به عنوان معاصران اینترنت، ایدز و کارت‌های اعتباری، راهی برای درک و لذت بردن بیشتر از زندگی پیدا کنیم."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 ليلا جواهري نكو:  كتاب در مجموع مطالبي را در بردارد كه مي بايست با دقت و تكرار خوانده شود . با تمركز و تعمق بايد آن را خواند. تصميم دارم دوباره آن را بخوانم. گاهي اوقات بعضي پاراگرافها دو سه بار ميخواندم تا خوب هضم شود.البته چون اين كتاب يك كتاب فلسفي است اين موارد بديهي است. بعضي فصلهاي آن خوتندني تر از بعضي ديگر است.