شناسنامه محصول
مامان و معنی زندگی
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

مامان و معنی زندگی

(Momma and the Meaning of Life: Tales of Psychotherapy)
نویسنده: اروین یالوم (Irvin D. Yalom)
ترجمه: سپیده حبیب
ناشر: قطره
سال نشر: 1400 (چاپ 27)
قیمت: 78000 تومان
تعداد صفحات: 343 صفحه
شابك: 978-600-119-207-4
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 23 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (4.67 امتیاز با رای 3 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'مامان و معنی زندگی':

دکتر اروین یالوم استاد روانپزشکی دانشگاه استنفورد و نویسنده‌ی درسنامه‌های معتبری چون روان‌درمانی اگزیستانسیال و رمان‌هایی نظیر وقتی نیچه گریست، در این شش داستان مسحورکننده و برگرفته از تجربه‌ی بالینی‌اش، با رهنمون ساختن بیماران - و خویش - به سوی تحول، بار دیگر ثابت می‌کند کاشف بی‌محابای روان آدمی است. مامان و معنی زندگی با نگاهی گذرا، به غایت ارزشمند و کم و بیش ممنوع به درون قلب و ذهن درمانگر، توانایی‌های منحصر به فرد هر رابطه‌ی انسانی را روشن می‌سازد. (برگرفته از توضیحات ‍شت جلد کتاب)
اولین داستان کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
"تاریک‌روشن است. انگار دارم می‌میرم. اشیای منحوسی دور تختم را گرفته‌اند: مانیتورهای قلبی، کپسول‌های اکسیژن، شیشه‌های سرم داخل وریدی و چند رشته لوله‌ی پلاستیکی که به رگ و روده‌ی مرگ شبیهند. پلک‌ها را می‌بندم و به درون تاریکی می‌لغزم.
ولی بعد جستی می‌زنم و از تخت پایین می‌آیم، از اتاق بیمارستان بیرون می‌زنم و به طرف نور، به پارک سرگرمی‌های گلن‌اکو که روشن و آفتابی است می‌روم، جایی که دهه‌ها پیش، یکشنبه‌های تابستان را در آن می‌گذراندم. موسیقی پرسروصدایی می‌شنوم. عطر نمناک و شیرین ذرت بوداده و سیب قندی‌ها را به درون می‌دهم و مستقیم به جلو می‌روم …"

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 ساناز خیاطی:  در اين كتاب ما دلهره‌هایي از جمله ترس از دست دادن عزیزان - انکارِ مرگ - سوگواری - پوچی - تنهایی و … را بخوبي تجربه مي‌كنيم. ولي از همه بيشتر به مساله مرگ پرداخته است و در آخر به ما توانایی پذیرفتنِ مرگ را می‌دهد. زندگی‌ای که به قولِ نیچه، جرقه‌ای میانِ دو تاریکیِ مطلق است، تاریکی قبل از تولد و تاریکی بعد از مرگ. این جرقه، تنها چیزی‌ست که در دست داریم، پس باید بدون در نظر گرفتن تاریکیِ مرگ، از روشناییِ همین جرقه‌ی کوتاه لذت ببریم.

 ليلا زندي:  با توجه به علاقه زیادم به روانشناسی و تعریف زیادی که از این کتاب شنیده بودم انتظاراتم بالا تر از چیزی بود که خواندم. کتاب از نظر ایده فوق العاده بود اما به نظر من بعضی از داستانها خوب پرداخت نشده بود و میشد که بعضی از این داستانها با پرداخت بیشتر خودشان یک جلد کتاب باشند تا اینطور رها شده