شناسنامه محصول
ساعت‌ساز نابینا
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

ساعت‌ساز نابینا

(The Blind Watchmaker)
نویسنده: ریچارد داوکینز (Richard Dawkins)
ترجمه: محمود بهزاد، شهلا باقری
ناشر: مازیار
سال نشر: 1399 (چاپ 8)
قیمت: 48000 تومان
تعداد صفحات: 383 صفحه
شابك: 978-964-5676-75-7
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 7 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'ساعت‌ساز نابینا':

کتاب حاضر با این اعتقاد نگاشته شده که مسئله وجود خود ما که زمانی بزرگ‌ترین معما به نظر می‌رسید، اکنون دیگر معما نیست چرا که پاسخ آن را یافته‌ایم. داروین و والاس این راز را گشوده‌اند، گرچه ما نیز هنوز، هر از گاهی، پانویسی به راه‌حل آن‌ها می‌افزاییم. من دست به کار نوشتن این کتاب شدم زیرا شمار زیاد کسانی که از راه‌حل دقیق و روشن این پیچیده‌ترین مساله بی‌خبر بودند مرا به حیرت می‌انداخت و عجیب‌تر آن‌که چه بسا کسان اصلا از صورت مساله بی‌خبر بوده‌اند.
... این کتاب یک رساله‌ی علمی بی‌طرف نیست. کتاب‌های دیگری که درباره‌ی داروینیسم نوشته شده‌اند بی‌طرف‌اند و بسیاری از آن‌ها با کیفیت و آموزنده‌اند و بهتر است در کنار این کتاب مطالعه شوند. این کتاب نه تنها بی‌طرف نیست بلکه بعضی از قسمت‌های آن با چنان شور و شوقی نوشته شده که ممکن است اظهارنظرهایی را که در خور مجله‌های علمی حرفه‌ای است به دنبال داشته باشد. به یقین، غرض انتقال اطلاعات است، با این حال، پای تشویق و حتی ترغیب نیز در میان است - می‌شد فقط اهداف را، بدون هیچ پیش‌اشاره‌ی دیگری، مشخص کرد. قصد من این است خواننده به وجود خود همچون معمایی ترس‌آور و پرهیبت نگاه کند و در عین حال به او القا شود این معما با تمام هول و هیجان‌اش کلید ظریفی دارد که دستیابی به آن در توان ما هست. علاوه بر این، می‌خواهم خواننده بپذیرد نه تنها نگرش داروینی به جهان نگرش درستی است بلکه تنها نظریه‌ای است که می‌تواند پرده از راز وجود ما بردارد ... (برگرفته از پیشگفتار نویسنده کتاب)

منطق استدلال‌هایی که داکینز به کار می‌برد، نارسایی‌های فاحشی دارد. این استدلال‌ها مردم عادی را که از پیچیدگی‌های موجودات زنده آگاهی ندارند گول می‌زند اما آنانی که با علوم آشنا هستند با این استدلال‌ها گمراه نمی‌شوند. بسیاری از آن‌هایی که به این کتاب داکینز استناد می‌کنند تا آفرینش‌باوران را از میدان به در کنند می‌دانند که وی در این کتاب زیاد لاف می‌زند. داکینز متعصب بی‌دینی است که ماموریت او در زندگی این است که به هر شگردی که شده، خواه منصفانه خواه نه، اعتقادات دین‌باوران مسیحی را خدشه‌دار کند. برای اثبات این مدعا به آسانی می‌توان مدرک آورد. کتاب‌های داکینز تلاش‌هایی خوداقرارانه‌ی وی برای شستشوی مغز انسان‌هاست ... (برگرفته از مطلب "نقدی بر کتاب ساعت‌ساز نابینا" در ابتدای کتاب)

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!