بخريد و بخوانيد ...
بعضی‌ها هیچ وقت نمی‌فهمند!

بعضی‌ها هیچ وقت نمی‌فهمند!

نویسنده: کورت توخولسکی 
ترجمه: محمدحسین عضدانلو
ناشر: افراز
سال نشر: 1398 (چاپ 17)
قیمت: 66000 تومان
تعداد صفحات: 92 صفحه
شابك: 978-964-7640-72-5
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 10 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (4 امتیاز با رای 1 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'بعضی‌ها هیچ وقت نمی‌فهمند!':

در یادداشت مترجم در ابتدای کتاب می‌‌خوانیم:

"... طرف صحبت توخولسکی اون دسته از خواننده‌هان که می‌خوان سر دربیارن بنی‌آدم واقعا چه‌جوری هستن. اون معتقده که در این زمینه‌ی خاص کلا تا حالا خیلی کم فکر و کار شده. چیزی که تا به حال سرش کلی وقت و انرژی صرف شده اینه که به آدما فهمونده بشه اونا چه جوری بایستی باشن. می‌شه گفت توی تمام آثار ادبی این روزنامه‌نگار آلمانی میل و هدفی جز نشون دادن "واقعیت آدما" به چشم نمی‌خوره. این واقعیت، ممکنه برای خیلی‌ها تلخ و ناگوار باشه. اینه که این کتاب فقط و فقط به افرادی توصیه می‌شه که کنجکاون و می‌خوان بفهمن توی ارگانیسمشون چه خبره و هورمون‌هاشون چه موجوداتی ازشون ساختن. به این قبیل خواننده‌ها توصیه می‌شه که حتما بعد از خوندن هر قطعه از این کتاب مقداری وقت جهت نشخوار اون در نظر بگیرن

توخولسکی نه تنها به هیچ دردمندی گارانتی درمان نمی‌ده، بلکه حتی خودشو جایزالخطا می‌شمره و اصلا دلش نمی‌خواد کسی فکر کنه اون تو دیدش نسبت به "واقعیت آدما" از اشتباه مبراس."

اولین قطعه کتاب با این جملات آغاز می‌شود:

"من ده سالم بود که بابام مرد.

یادم نمی‌آد که اون راجع‌به سیاست یا جنگ و صلح باهام حرفی زده باشه. حتما یه همچین گفتگوهایی بینمون شده، اما تا اون‌جایی که به ذهنم می‌رسه حرفاش تاثیر شدیدی روم نداشته. بابام از یه خونواده‌ی درجه سه بود. تو عمرش هم هیچ‌وقت فعالیت سیاسی نکرده بود.

جلوی من الان یه نامه‌س به تاریخ چهارده دسامبر هزار و هشتصد و نود و چهار. بابام توی این نامه نوشته: "من کشته‌مرده‌ی این نیستم که خودمو قربونی ایده‌های سرخرمن حضرات عالیه کنم. بالعکس، وقتی فکرش رو می‌کنم دلم از همین الان به حال پسرم می‌سوزه که یه روزی بایست رل مدافع سرزمین آبا و اجدادی رو بازی کنه. اگه نویسنده بودم می‌زدم رو دست خانوم سوتنر، کتابی به‌مراتب بهتر علیه جنگ می‌نوشتم. هرچی که باشه جنگ در نهایت یعنی آدم‌کشی مجاز ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!