شناسنامه محصول
برج
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

برج

(High Rise)
نویسنده: جی جی. بالارد (J G Ballard)
ترجمه: علی‌اصغر بهرامی
ناشر: چشمه
سال نشر: 1388 (چاپ 3)
قیمت: 12000 تومان
تعداد صفحات: 284 صفحه
شابك: 978-964-362-017-2
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 7 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (3.5 امتیاز با رای 2 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'برج':

در ابتدا به نظر می‌رسد برج تمام امکاناتی را که یک ساختمان مدرن و پیشرفته می‌تواند به ساکانش بدهد، فراهم کرده است؛ چیزهایی از قبیل استخر شنا، مدرسه، فروشگاه مواد غذایی، آسانسورهای پرسرعت و مانند آن. با این حال، برج چنان طراحی شده است که با رفع تمام نیازهای ساکنان، ارتباط آنان را با دنیای خارج قطع کند.
اولین حادثه کوچک و کم‌اهمیت، مثل قطع بسیار کوتاه‌مدت برق یا مزاحمت‌های قابل اغماض همسایگان، به آغاز و تشدید سریع خشونت ساکنان نسبت به هم و نسبت به برج می‌انجامد و چرخه تخریب برج آغاز می‌شود …
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"بعد که دکتر رابرت لنگ نشست روی بالکن و شروع به خوردن گوشت سگ کرد، به فکر حوادثی افتاد که این سه ماه گذشته در این مجتمع مسکونی عظیم روی داده بود. اکنون که همه چیز به وضع عادی برگشته بود، با حیرت تمام می‌دید که همه این ماجرا از جای مشخصی شروع نشده بود که بشود روی آن انگشت گذاشت، و تنها پی‌آمد آن هم این بود که زندگی‌شان به وضوح وارد مرحله شوم تازه‌ای شده بود. این مجتمع عظیم چهل طبقه‌ای با هزار دستگاه آپارتمان، با سوپرمارکت و استخرهای آن، با بانک و مدارس ابتدایی آن که همه میان زمین و آسمان معلق بوند - این برج عظیم مسکونی خود این همه فرصت و امکان را برای آن همه خشونت و درگیری فراهم کرده بود، همه چیز در درون خود این برج عظیم زاییده شده بود ..."

اطلاعات بیشتر درباره این کتاب را اینجا و اینجا بیابید.

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 گلناز گرايلي:  خیلی خوب بود. کلا داستانهایی که راجع به آینده زمینه رو خیلی دوست دارم