بخريد و بخوانيد ...
ما
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

ما

(We)
نویسنده: یوگنی زامیاتین (Yevgeny Zamyatin)
ترجمه: بابک شهاب
ناشر: بیدگل
سال نشر: 1401 (چاپ 6)
قیمت: 198000 تومان
تعداد صفحات: 419 صفحه
شابك: 978-622-686-348-3
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 19 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (5 امتیاز با رای 1 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'ما':

"فرهنگ آثار" درباره این کتاب چنین آورده:
"ما یک ضدمدینه فاضله است. دولتی که آن را "خودکامه" می‌نامیم، به شکل علمی "خوشبختی ریاضی‌وار" شهروندان را سازمان داده است. شهروندان که شماره‌هایی جایگزین نامشان شده استدر خانه‌هایی شیشه‌ای زندگی می‌کنند که آنجا، بیرون از ساعات کار، با ارائه کالابرگی صورتی رنگ به لذات نفسانی می‌پردازند. در این حال تولیدمثل دیگر موردی خصوصی نیست و در انحصار تعدادی قلیل است. در این دنیای هندسی و عقلانی برنامه‌ریزی شده، "ارباب" حاکم است. شخصیتی هول‌انگیز که در روزهای عید دستگاهی را به کار می‌اندازد که به متلاشی کردن یاغیان اختصاص دارد ..." (فرهنگ آثار، جلد پنجم، صفحه 3725)

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 محمدصادق صديق منفرد:  همان‌طور که مقدمه کتاب گفته، "ما" زامیاتین را می‌شود سرآغاز کتاب‌های پادمان‌آرمان‌شهری و الگویی برای "1984" اورول، "دنیای قشنگ نو" هاکسلی، "میرا" کریستوف فرانک، "یونی کامپ" ایرا لوین، "بخشنده" لوییس لوری و "سرگذشت ندیمه" آتود دانست.
فضای کلی همه این داستان‌ها برگرفته از "ما"ست، یک فضای توتالیتاریستی و تاریک که همه چیز در خدمت و تحت نظارت دولت مرکزی است. انسان‌ها در "یک‌تا کشور" تحت سلطه ریاضیات، عدد نام دارند، ذهن‌ها همیشه در حال شست‌وشو و اتاق‌ها شیشه‌ای است. همه چیز از قبل برنامه‌ریزی شده و زندگی به‌صورت ماشین‌وار جریان دارد.
این هم جمله‌ای از زامتیاتین در مقدمه کتاب:"انسان روزی از بوزینگی دست کشید که اولین کتاب منتشر شد. بوزینگان هرگز این تحقیر را فراموش نکرده‌اند: کافی است کتابی به دست بوزینه‌ای بدهید، فوری آن را کثیف، خراب و پاره‌پاره خواهد کشد."