بخريد و بخوانيد ...
خون خورده

خون خورده

نویسنده: مهدی یزدانی خرم 
ناشر: چشمه
سال نشر: 1400 (چاپ 21)
قیمت: 110000 تومان
تعداد صفحات: 271 صفحه
شابك: 978-622-010-078-2
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 2 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (5 امتیاز با رای 1 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'خون خورده':

داستان بلند
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"اولش خون بود …
خونی که آرام و کند راه باز می‌کرد وسط زمختی آسفالتِ خیابان. می‌چرخید میان آبی که رقیقش کرده بود و پخش می‌شد؛ پخش‌تر. خونی که سیاه می‌زد با رگه‌های سرخ روشن و خودش را می‌رساند به جدول سیمانی کنار جوی و کم‌کم می‌گسترد روی آسفالت. خیایان را خون گرفته بود. خونی که از شکافِ جدولِ سیمانی راه باز کرده بود به جوی خشکی که تهش یک گربه‌ی مرده درازبه‌دراز افتاده بود و هنوز بو نگرفته بود. گربه‌ای که از فرط پیری جان داده بود در جوی آب و خونِ رقیق‌شده‌ای که خیابان را پوشانده بود پوستش را رنگ می‌زد. پوست خاکی‌اش را ... و بعدش صداها بلند شدند. ردها در خون. یکی لیز خورد روی سُری خیس خونِ خیابان و دیگری از ترس خود را پس کشید. ولوله‌ای بر پا بود. آدم‌ها از پیاده‌رو تماشا می‌کردند و عکس می‌گرفتند و در صبح پاییزی به تماشای خونی مشغول بودند که کل ترک‌های آسفالت را پر کرده بود و کم‌کم فرومی‌رفت در زمین ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 ساناز خیاطی:  همان جملات اول كتاب كافيست تا ديگر نتوانيد زمين بگذاريدش ... شما را به تاريخ‌ها و مكان‌ها و فضاهاي مختلف مي‌فرستد و تابي مي‌دهد و برمي‌گرداند.
در تاریخ سیر می‌کند و تخیلش میان تونل‌های زمان در جغرافیاهای متفاوت پر و بال می‌گیرد.
هنوز غرق در اتمام رمان هستم و فکر می‌کنم همین است، رمان خوب همین است و کاری که می‌کند اينست که بعد بستن کتاب رهایت نکند.