بخريد و بخوانيد ...
فرانکشتاین در بغداد
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

فرانکشتاین در بغداد

(Frankenstein in Baghdad)
نویسنده: احمد سعداوی (Ahmed Saadawi)
ترجمه: امل نبهانی
ناشر: نیماژ
سال نشر: 1398 (چاپ 3)
قیمت: 98000 تومان
تعداد صفحات: 360 صفحه
شابك: 978-600-367-056-3
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 19 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (3.67 امتیاز با رای 3 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'فرانکشتاین در بغداد':

قهرمان داستان، هادی، که یک دست‌فروش در بغداد جنگ‌زده است، قطعات بدنی کسانی را که براثر انفجارهای شهر تکه‌تکه می‌شوند جمع می‌کند و آنها را به هم می‌دوزد تا شکل یک جنازه به خود بگیرند. هدف او این است که دولت را مجبور کند برای افرادی که در این انفجارها از بین می‌روند، تشیع‌جنازه‌ای رسمی ترتیب دهد.
اما یک روز جنازه‌ی دست‌ساز هادی ناپدید می‌شود و بلافاصله قتل‌هایی در سطح شهر اتفاق می‌افتد. خبرها حاکی از آن هستند که قاتل سر و شکلی عجیب دارد و با اینکه از سوی ماموران پلیس به او شلیک می‌شود اما گلوله‌ها هیچ تاثیری بر او نمی‌گذارند. هادی متوجه می‌شود که قاتل، موجودی است که او آن را بوجود آورده و این هیولا حالا برای آنکه بتواند زنده بماند، نیاز به تغذیه از گوشت انسان دارد ...
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"دو دقیقه بعد از این‌که ایلیشوا ام‌دانیال سوار ون شد انفجار رخ داد. جمعیت داخل ون با نگاه‌های ترسان، از ورای ازدحام، به پشت‌سر نگاه کردند و در پارکینگ خودروهای نزدیک میدان الطیران، در مرکز بغداد، ابر غلیظی از دود را دیدند که به آسمان می‌رود، جوانانی که به‌سمت محل انفجار می‌دوند و خودروهایی که به جدول وسط خیابان یا به همدیگر برخورد کرده‌اند و رانندگان‌شان سرگردان و وحشت‌زده‌اند. صدای درهم‌پیچیده‌ی آدم‌ها، جیغ و سروصدای نامفهوم و دزدگیر خودروها از همه‌جا به گوش می‌رسید ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 بنفشه بامداد:  داستانی جالب و عجیب با قلم زیبای نویسنده و ترجمه‌ی خوب مترجم، خبر از اوضاع و احوال عراق در بازه‌ی مشخصی از زمان را می‌دهد. داستان در پایان به اوج و زیبایی خود می‌رسد.

 مژگان حسيني:  من این کتاب را بسیار جذاب و اثرگذار دیدم. کتابی است که علاوه بر وادار کردن خواننده به روبرو شدن با واکنشهای متنوع انسانی در مقابل شرایط فجیع جنگی، حس و حال بغداد در جنگ برای مردم این شهر را از زاویه‌ای جالب و ملموس منتقل می‌کند.