شناسنامه محصول
برادران کارامازوف
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

برادران کارامازوف

(The Brothers Karamazov)
نویسنده: فئودور داستایفسکی (Fyodor Dostoevsky)
ترجمه: صالح حسینی
ناشر: ناهید
سال نشر: 1401 (چاپ 20)
قیمت: 440000 تومان
تعداد صفحات: 1613 صفحه
شابك: 978-964-6205-06-2
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 3 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (5 امتیاز با رای 3 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"آلکسی فیودوروویچ کارامازوف سومین پسر فیدور پاولوویچ کارامازوف بود، ملاکی پرآوازه در ناحیه ما در روزگار خودش، که به سبب مرگ دردناک و نامعلومش که درست سیزده سال پیش روی داد و در جای خود به آن خواهم پرداخت، همچنان در یاد ما مانده است. علی‌العجاله، تنها می‌گویم که این "ملاک" - چون چنین می‌نامیدیمش، هر چند هیچگاه در ملک خود به سر نبرد - از جنم غریبی بود، با این همه با امثال او زیاد برخورد می‌کردی، جنمی مهمل و فاسد الاخلاق و، به علاوه، بی‌مغز. اما او یکی از آن آدمهای بی‌مغز بود که در مراقبت از امورات دنیوی‌شان ید طولائی دارند، و ظاهرا مراقب چیز دیگری نیستند. مثلا، فیودور پاولوویچ از صفر شروع کرد؛ ملکش کوچکترین ملک بود؛ بر سفره دیگران می‌نشست و چون انگل خود را به آنان می‌چسبانید، با این همه هنگام مرگش معلوم شد که صد هزار روبل پول نقد داشته است ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 مهسا محمدي:  بهترین کتاب داستایفسکی بود که خوندم، دومین بهترین کتابش به نظر من تسخیرشدگانه، حالات روانی سه برادر رو که نمادهایی از بهشت و برزخ و دوزخ هستن عالی و با استادی توصیف کرده ... علاوه بر داستان‌نویس خوب، روانشناس فوق‌العاده‌ای هم هست عمو فیودور :)

 اميرحسين داووديان:  داستان یعنی داستایوفسكی. خواندن کتاب برادران کارامازوف یک بار دیگر به ما اوج مهارت یک نویسنده به تصویر کشیدن زندگی نشان می‌دهد. امکان ندارد که از داستایوفسکی بخوانی و عاشق او نشوی. از ترجمه بی‌نظیر استاد صالح حسینی به سادگی عبور نکنیم