شناسنامه محصول
زندگی کوتاه است
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

زندگی کوتاه است

(Vita Brevis: Floria Aemilia's Letter to Aurel Augustine)
نویسنده: یوستین گوردر (Jostein Gaarder)
ترجمه: گلی امامی
ناشر: هرمس
سال نشر: 1398 (چاپ 10)
قیمت: 22000 تومان
تعداد صفحات: 131 صفحه
شابك: 978-964-6138-75-9
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 77 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (3.42 امتیاز با رای 12 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'زندگی کوتاه است':

کتاب هم یک داستان عاشقانه کلاسیک است، که به زیبایی تمام بیان شده و هم تاملی است مسحورکننده در زندگانی قدیس اوگوستین و معشوق سالیانش که هرگز اجازه نیافت با او ازدواج کند. با خواننده کتاب است که اصالت این متن را، که نویسنده مدعی کشف آن است، تشخیص بدهد. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
"دفتر اول" با این جملات آغاز می‌شود:
"با سلامی از فلوریا آملیا به اورلیوس آوگوستین، اسقف هیپو.

به راستی عجیب است که تو را اینطور خطاب می‌کنم. روزگاری، خیلی خیلی پیش از این، به سادگی می‌نوشتم "به اورل کوچولوی شوخ و شنگم". اما اکنون از زمانی که دستهایت را دورم حلقه می‌کردی ده سال گذشته است، و بسیاری چیزها عوض شده است.
این را می‌نویسم زیرا کشیش قرطاجنه به من اجازه داده است تا "اعترافات" ترا بخوانم.
او خیال می‌کند خواندن کتابهای تو می‌تواند زنی مثل مرا سر به راه کند. سالهاست که من خواهی نخواهی به جماعت کلیسایی اینجا پیوسته‌ام و شاگرد مدرسه مسیحی شده‌ام، اما اورل، هرگز اجازه نخواهم داد که تعمیدم بدهند. اگرچه نه عیسای ناصری سر راهم ایستاده و نه چهار انجیل، اما تن به تعمید نخواهم داد.
در کتاب ششم نوشته‌ای: "به زنی که با او زندگی می‌کردم اجازه ندادند در کنارم بماند. از من جدایش کردند چرا که مانعی بر سر راه ازدواج من بود. دلم که سخت به او بسته بود پاره شد، و زخمی خونریز برداشت. او به افریقا بازگشت. و به تو قول داد که هرگز با مرد دیگری زندگی نکند. او پسرمان را پیش من گذاشت."
چه خوب است که می‌بینم هنوز به یاد داری که هر دو نفر تا چه قدر به هم وابسته بودیم ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 آئين رضوي خسرواني:  فکر می کنم این کتاب می تونه از دل هر کسی که یه عشق فوق العاده که هم زمینی و هم آسمونی رو داشته بیرون بیاد. حس می کنم تک تک جملات کتاب رو لازم دارم تا یه روزی ازشون استفاده کنم. اون روز این جمله ها کمک می کنه که یه درد قدیمی کم کم ساکت بشه. شاید مثل اورل توی کتاب که زخمش چرک کرد و دردش کم شد

 هودسا سميعي‌وفا:  از اون کتابایی هست که دلم می‌‌خواد هر سال که می‌گذره مرورش کنم. از اون کتابایی هست که همیشه تو ذهنم می‌مونه.

 پريسا احمدي:  اگه کمی از فلسفه میدونستم شاید این کتاب لذت بیش تری برایم داشت. چون کتاب حجم کم و فصل های کوتاه داشت وقت کردم کامل بخونمش! واقعا نمیدونم چه حسی دربارش دارم

 مرجان زماني نجف‌آبادي:  از عاشقانه ها به این شکل خوشم نمی یاد...از نظر من کل کتاب تکرار 4-5 تا جمله بود!! طوری که هر جا رو باز می کردم فکر می کردم خوندم... موفق باشید.

 پانته آ وزيري:  اگر ممکن است برای من کتاب نویسندگان فارسی را بفرستید به جای آثار ترجمه شده. ممنونم. این کتاب به نظرم اصلا جالب نیامد و راستش نخواندمش