شناسنامه محصول
این مردم نازنین

این مردم نازنین

نویسنده: رضا کیانیان (Reza Kianian)
ناشر: نشر مشکی
سال نشر: 1395 (چاپ 11)
قیمت: 30000 تومان
تعداد صفحات: 167 صفحه
شابك: 978-964-8765-30-4
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 143 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (3.41 امتیاز با رای 32 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'این مردم نازنین':

کتاب مجموعه‌ای است از خاطرات ریز و درشت نویسنده از برخوردهایش در کوچه و بازار و خیابان با مردم و ماجراها و دردسرهایی که بابت شغل‌اش (هنرپیشگی سینما) برای او پیش می‌آید.
یکی از حکایت‌های متن کتاب به شرح زیر است:
“در ترافیکِ بی‌چاره‌کننده‌ی سرِ شبِ خیابانِ شریعتی باید به کوچه‌ای می‌پیچیدم. سانتی‌متر سانتی‌متر جلو می‌رفتم. اتومبیل جلویی کمی جلو رفت، من هم به پیروی از او کمی جلو رفتم. صدایی گفت: حالا اگه به ما راه می‌دادی آسمون به زمین می‌اومد؟ بمب اتم دیر می‌شد! … نگاه کردم دیدم موتوری دوپشته‌ای از همان کوچه‌ی باریک یک‌طرفه بیرون زده و می‌خواهد به سمت بالای شریعتی برود. پیرمرد بود. گفتم: مثل اینکه شما خلاف آمده‌اید. کسی که ترک موتور نشسته بود، تا مرا دید لبان‌اش به خنده باز شد، زیادتر از حد معمول. او هم عاقله مردی بود. گفت: سلام آقا رضا، حال‌ات چطوره؟ دم‌ات خیلی گرمه. ببخشید، غلامی شما را نشناخت. بعد به راننده‌ی موتور گفت: یه‌خورده زرده بکش، خلاف اومدی دیگه. بعد به من گفت: غلامی آدم باحالیه، فقط حالیش نیست.”

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 ماجد نقشبندي:  شنیدن وصف حال همین مردمی که دور و برمان می بینیم از زبان بازیگری که دوستش می داریم خیلی زیباست. این کتاب موجب شد نگاهی جدید به این مردم داشته باشم و رضا کیانیان را هم بسیار بیشتر از پیش دوست بدارم

 مهدي كماسي:  رضا كيانيان با اين كتاب روحيه و خلقيات و طرز تفكر خودش را تقريبا رو كرد؛ كه اين در جامعه ما خيلي معمول نيست و افراد سعي مي‌كنند خود اصلي‌شان را زياد بروز ندهند. او در كتابش خود را هميشه مرد مثبت نشان نمي دهد و حتي در برخي اتفاقات كتاب خواننده، نقش رضا كيانيان را منفي مي‌بيند

 پگاه ايزدپناه:  بعد از مدتها كلي خنديديم

 محسن يوسف‌پور:  اواخر شب شروع کردم به خواندن کتاب. تا ميانه‌هاي شب که کتاب تمام شد نتوانستم زمين‌اش بگذارم. کتاب يک اثر درخشان ادبي نبود، اما نثر ساده و روان، روايت‌هاي بسيار خواندني، نگاه زيباي آقاي کيانيان به وقايع و طنز لطيف داستان‌ها، کتاب را بسيار جذاب و زيبا کرده بود. در مجموع کتاب را بسيار دوست داشتم.

 حسين ميرشجاعيان حسيني:  تنها کتابی در عمرم که توانستم خواندن آن را یک روزه تمام کنم. محبوبیت رضا کیانیان قلمش را نیز جذاب می‌سازد. البته به نظرم نویسنده گاهی زیاده می‌پندارد که مردم او را مطرب می‌دانند. اگر هم اینگونه بوده، دوره آن گذشته است.

 حميدرضا راهداري:  انتخاب خاطرات اقاي كيانيان كه بيشتر بر اساس نوع رفتار و اتفاقاتي است كه مردم عادي با يك چهره مشهور بازيگر دارند نيز جالب بود. كتاب حجم كمي داره و ميشه لابلاي كتابهاي ديگه هم خوندش، خاطرات كوتاه هستند و همين عدم پيوستگي هم در جاي خودش خوبه ...

 مژگان كريمي:  نثر ساده و قشنگی داشت اما خاطرات چندان گیرا نبودند. برخی اوقات خاطرات از یک مکان، یک فیلم یا ترافیک تهران زیاد بود.

 آزيتا كرمي‌پور:  كتاب آيينه اي از رفتار مردم نازنين ماست. جالب بود

 الناز مهديزاده اقدم:  بهتره بگم دلگرم کننده تا سرگرم کننده چون اصالت یه بازیگر ایرانی رو واقعا حس کردم