بخريد و بخوانيد ...
اشوزدنگهه
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

اشوزدنگهه

نویسنده: آرمان آرین 
ناشر: موج
سال نشر: 1401 (چاپ 9)
قیمت: 150000 تومان
تعداد صفحات: 224 صفحه
شابك: 978-964-5834-35-5
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 20 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (3.93 امتیاز با رای 7 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'اشوزدنگهه':

این کتاب اول از یک سه‌گانه است. داستان دربارهٔ ابرمرد ایرانی شش هزار ساله‌ای‌ست که در سیلک کاشان جاودانه (دراز عمر) می‌شود؛ سراسر تاریخ ایران را می‌پیماید و در دوره معاصر به صورتی گمنام در تهران زندگی می‌کند. تمامی گمشده‌های تاریخ ایران و منطقه نزد اوست و او با بسیاری از بزرگان و مشاهیر تاریخ ایران روبرو یا آشنا می‌شود ... (توضیحات برگرفته از وب سایت ویکی‌پدیا)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
" "اَشوَزدَنگهه"، نامش بود. پسری جوان از اهالی روستایی در شمال شرقی شهر "سیَلک". یک‌سال بیش نبود که به سیَلک آمده و این‌طور پیشرفت کرده بود؛ حالا حسادت خیلی‌ها را برمی‌انگیخت!
شب‌ها وقتی از میان شاگردان، استاد "کوارَسمَن" ایلامی، او را به ساخت ترکیبات ویژه، بیدار نگاه می‌داشت دیگران با لوچه‌های آویزان، از دالان تاریک دخمه به اتاق‌ها باز می‌گشتند ولی اشوزدنگهه در کنار استاد بیدار می‌ماند تا ساخت ترکیبات پنهانی و گاه ممنوعه را بیازمایند و ساعت‌ها در خواص نهانی اجسام، تحقیق کنند.
استاد که خود مردی خستگی‌ناپذیر بود با دیدن شوق شاگرد، مصمم‌تر تا پگاه آفتاب نمی‌خوابید و این‌گونه خیلی زود برای همه مسلم شد که شاگرد ماندگار نزد استاد بزرگ در انتهای سال، کسی جز اشوزدنگهه نخواهد بود ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 سينا يزداني:  كتاب بسيار عالي و خوبي بود به خصوص يادداشتهايي كه در قسمتهاي مختلف بود بسيار موزون و پرمغز بود. همچنين يك داستان ايراني جذاب به شمار مي آمد. و توصيفهاي صحنه نيز به خوبي انجام گرفته بود. اما اگر يك مقدار مطالب تاريخي بيشتر در آن نمود پيدا ميكرد بهتر بود. همچنين از حيث لغوي نيز بسيار غني بود و در كل داستان بسيار جذاب و آموزنده اي بود. لذا تقاضا دارم در صورت امكان داستانهايي از اين قبيل يعني رمانهاي تاريخي را براي من بفرستيد. آثار ديگر اين نويسنده نيز مطلوب به نظر ميرسد.