شناسنامه محصول
خورشید هم یک ستاره است
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

خورشید هم یک ستاره است

(The Sun Is Also a Star)
نویسنده: نیکولا یون (Nicola Yoon)
ترجمه: پگاه ملکیان
ناشر: میلکان
سال نشر: 1399 (چاپ 5)
قیمت: 60000 تومان
تعداد صفحات: 291 صفحه
شابك: 978-600-7845-93-6
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'خورشید هم یک ستاره است':

داستان در آخرین روز اقامت ناتاشا در شهر نیویورک شروع میشه. او که نوجوانی با اصلیت جامائیکایی است، مدت ده سال است که به همراه خانواده‌اش بصورت غیرقانونی در نیویورک زندگی می‌کند. اما به علت تخلفی که پدرش انجام داده حالا خانواده آنها ناچارند خاک آمریکا را ترک کنند. ناتاشا اصلا دلش نمی‌خواهد به جامائیکا برگردد. او در شهر پرسه می‌زند تا شاید راهی پیدا کند تا مجبور نشود نیویورک را ترک کند.
از سوی دیگر دانیل که اصلیتی کره‌ای دارد، در همین روز راهی دانشگاه ییل است تا برای پذیرفته شدن در آنجا مصاحبه‌ای انجام دهد. این آرزوی همیشگی پدر و مادر دانیل بوده که او در ییل درس بخواند و حالا هم او بخاطر آنها تلاش می‌کند تا در این دانشگاه پذیرفته شود.
دانیل بصورت اتفاقی ناتاشا را می‌بیند و در همان نگاه اول به او دل می‌بازد. او از ناتاشا می‌خواهد تا در طول روز او را همراهی کند و به این ترتیب آنها با یکدیگر همراه می‌شوند. آنها در طول روز داستان زندگی خودشان را برای یکدیگر تعریف می‌کنند و ...

داستان با این جملات آغاز می‌شود:

"به گفته‌ی کارل سیگن اگر می‌خواهید از ابتدای ابتدا، پای سیب درست کنید، اول باید جهان را اختراع کنید. وقتی از "ابتدای ابتدا" سخن می‌گوید، منظور هیچ‌وپوچ است. از زمانی حتا پیش از پیدایش زمین. اگر اصلا بخواهید از ابتدای ابتدا پای سیب درست کنید، باید از بیگ‌بنگ، گسترش جهان‌ها، نوترون‌ها، یون‌ها، اتم‌ها، سیاه‌چاله‌ها، خورشیدها، قمرها، جزرومد اقیانوس‌ها، کهکشان راه شیری، زمین، تکامل، دایناسورها، حوادث انقراض، پلاتیپوس‌ها، انسان‌های اولیه و انسان‌های مدرن و ... شروع کنید.
بایستی از اول شروع کنید. باید اتمش را کشف کنید. آب‌وخاک حاصلخیز و دانه نیاز دارید. به گاوها و مردمی نیاز دارید که شیر گاوها را به آن‌ها بدهید. به ‌آدم‌هایی که از شیر کرده بگیرند. به گندم و نیشکر و درختان سیب. به علم شیمی و زیست‌شناسی. برای یک پای سیب واقعا عالی به هنر نیاز دارید. برای دستور یک پای سیب که برای نسل‌های بعد به یادگار بماند، شما به چاپ و انقلاب صنعتی و حتا شاید یک شعر نیاز دارید.

برای ساختن چیزی به‌سادگی یک پای سیب، باید کل این دنیای گسترده را بیافرینید ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!