شناسنامه محصول
ترانه مرغ اسیر
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

ترانه مرغ اسیر

(Song of a Captive Bird)
نویسنده: جازمین دارزنیک (Jasmin Darznik)
ترجمه: علی مجتهدزاده
ناشر: کتاب پارسه
سال نشر: 1398 (چاپ 6)
قیمت: 49000 تومان
تعداد صفحات: 368 صفحه
شابك: 978-600-8280-25-5
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 4 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (4 امتیاز با رای 1 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'ترانه مرغ اسیر':

کتاب داستانی تخیلی است که برپایه زندگی فروغ فرخزاد نوشته شده است.
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"خوب یادم نیست ولی گمانم دیگر آخرهای دوران کودکی‌ام بود. شاید اگر می‌دانستم آنجا چه‌خبر است هیچ‌وقت پا نمی‌شدم با مدرم به آن خانه "ته‌شهر" بروم. که اگر می‌فهمیدم چه در سر آن‌هاست شاید زودتر عقبگرد می‌کردم و قبل از اینکه مادرم آن کوبه در را به صدا دربیاورد، فرار می‌کردم. نمی‌دانم، شاید. تازه شانزده سالم تمام شده بود و به چشم همه، موجودی شر و شیطان به حساب می‌آمدم اما در آن روز زمستانی که با خواهرم زیر آسمان آبی و صاف تهران قدم برمی‌داشتیم، هنوز نمی‌دانستم که چه در انتظارم است و از فرار و رهایی هم به‌شدت هراس داشتم.
از صبح، من و خواهر و مادرم با چادر از خانه بیرون زده بودیم. برایم عجیب بود. من و خواهرم هیچ‌وقت چادر سر نکرده بودیم و مادرم هم فقط موقع نماز خواندن چادر به سر می‌انداخت. چادری پنبه‌ای و سفید با گل‌های صورتی کم‌رنگ. اما چادری که آن روز به من و خواهرم پوران داد، چیز دیگری بود؛ مشکی و سنگین از آن‌ها که فقط روی سر پیرزن‌ها دیده بودم ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 پريسا آستانه:  کتاب زیبایی بود. نثر روان و قشنگی داشت و به راحتی خواننده را دنبال خود می کشاند. روند کتاب تا یک جاهایی به صورت داستانی بود که زندگی شاعر را توصیف می کرد اما به آخر کتاب که رسیدم کم کم فضای سیاسی و انتقادی به خود گرفت که به نظرم اصلاً مناسب حال و هوای قبلی داستان نبود و به شخصیت غیرسیاسی فروغ نمی‌آمد. در کل کتاب را دوست داشتم و از خواندنش تا حدی لذت بردم.