بخريد و بخوانيد ...
تاجر ونیزی
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

تاجر ونیزی

(The Merchant of Venice)
نویسنده: ویلیام شکسپیر 
ترجمه: ابوالحسن تهامی
ناشر: نگاه
سال نشر: 1400 (چاپ 2)
قیمت: 52000 تومان
تعداد صفحات: 197 صفحه
شابك: 978-600-376-388-3
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 2 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'تاجر ونیزی':

نمایشنامه تاجر ونیزی از تلفیق دو داستان اصلی و دو داستان فرعی دیگر به وجود آمده است. یکی از دو داستان، مربوط به قرضی است که آنتونیو تاجر ونیزی برای کمک به دوست خود بسانیو و تهیه مقدمات خواستگاری و عروسی وی با دختری به نام پورشیا از یک رباخوار یهودی (شایلاک) می‌گیرد. آنتونیو به یهودیان علاقه زیادی ندارد و جملات یهودستیزانه‌ای بر زبان می‌آورد. عادت آنتونیو در وام دادن بدون سود باعث می‌شود که شایلاک مجبور شود در ازای وام خود سود کمتری درخواست کند. شایلاک در نهایت راضی می‌شود که وام را با سودی کم به آنتونیو بدهد. اما او تنها به شرطی حاضر می‌شود اینکار را انجام دهد که آنتونیو سندی به او بدهد تا در صورت عدم امکان در پرداخت قرض در موعد مقرر مقداری از گوشت بدن خود را، از هر قسمتی که طلبکار مایل باشد، به عنوان جریمه به او بدهد. بسانیو به آنتونیو می‌گوید که چنین شرط خطرناکی را قبول نکند ولیکن آنتونیو قرارداد را امضا می‌کند.
بسانیو برای ازدواج با پورشیا به بلمونت می‌رود. پدر پورشیا از دنیا رفته است و وصیتی از خود به جای گذاشته‌است که هر کسی سبد درست را از سه سبد باقی گذاشته انتخاب کند دختر او را به همسری خواهد برد. اولین خواستگار شاهزادهٔ مراکشی است که سبد طلا را انتخاب می‌کند. خواستگار دوم شاهزادهٔ آراگون سبد نقره‌ای را انتخاب می‌کند. آخرین خواستگار بسانیو است که پورشیا برای او آرزوی موفقیت می‌کند زیرا او را قبلاً ملاقات کرده‌است. بسانیو سبد سربی را انتخاب می‌کند و موفق می‌شود با پورشیا ازدواج کند.
در همین زمان در ونیز، کشتیهای آنتونیو در دریا گم می‌شوند و تاجر ونیزی از پرداخت قرض خود بازمی‌ماند ... (برگرفته از خلاصه داستان نمایشنامه در سایت ویکی‌پدیا)

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!