بخريد و بخوانيد ...
طوطی فلوبر
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

طوطی فلوبر

(Flaubert's Parrot)
نویسنده: جولین بارنز (Julian Barnes)
ترجمه: الهام نظری
ناشر: ماهی
سال نشر: 1399 (چاپ 3)
قیمت: 35000 تومان
تعداد صفحات: 247 صفحه
شابك: 978-964-209-282-6
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 1 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (5 امتیاز با رای 1 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'طوطی فلوبر':

قهرمان کتاب، مردی فرهیخته که شیفته فلوبر است، در پی گشودن رازی به‌ظاهر پیش‌پاافتاده، نقبی می‌زند به دل شخصیت، زندگی و آثار خالق مادام بوواری و در این میان حقایقی از زندگی خود وی نیز با رازهای جهان فلوبر درهم می‌آمیزد. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"شش نفر اهل شمال افریقا داشتند زیر مجسمه‌ی فلوبر بول بازی می‌کردند. در میان هیاهوی جمعیت، صدای ترق‌ترق توپ‌ها به گوش می‌رسید. نوک انگشتان دستی قهوه‌ای رنگ، پس از نوازشی معنادار، توپ نقره‌ای را رها کرد. توپ فرود آمد، چند باری به کندی بر زمین جست زد و خاک را آرام به هوا پخش کرد. مرد پرتاب‌کننده همچون مجسمه‌ای موقت و خوش‌اندام بر جای ایستاده بود، با زانوانی کم و بیش خمیده و دستی به سرخوشی افراشته. پیراهن آستین‌بالا‌زده‌ی سفید، ساعد عریان و لکه‌ای روی مچ دستش توجهم را جلب کرد. برخلاف آنچه ابتدا به ذهنم رسید، ساعت یا خالکوبی نبود، بلکه یک عکس‌برگردان رنگی بود از چهره‌ی پیشوایی سیاسی که در صحرا طرفداران بسیار داشت ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 مینا رستم‌پور:  کتاب طوطی فلوبر، رمانی نوشته‌ی جولین بارنز است که نخستین‌بار در سال 1984 منتشر شد. جفری بریتویت، دکتری انگلیسی و بازنشسته است که همسرش را از دست داده و به بازدید فرانسه و مکان‌های مربوط به گوستاو فلوبر، رمان‌نویس بزرگ فرانسوی، آمده است. او در هنگام بازدید از این مکان‌ها، درمی یابد طوطی فلوبر قرار است در موزه‌هایی به نمایش گذاشته شود. اگرچه تمرکز اصلی داستان بر پیدا کردن این طوطی قرار دارد، بسیاری از فصل‌ها مستقل از این طرح داستانی روایت می‌شوند، و به احساسات و افکار بریتویت نسبت به روابط عاشقانه‌ی فلوبر، توصیفاتِ تصویریِ این نویسنده‌ی برجسته از حیوانات، و حیواناتی (همچون خرس، سگ، گوسفند، شتر و طوطی) که اغلب در کنار نام او قرار می‌گرفتند، می‌پردازد.