بخريد و بخوانيد ...
ای کاش وقتی 20 ساله بودم می‌دانستم
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

ای کاش وقتی 20 ساله بودم می‌دانستم

(What I Wish I Knew When I Was 20: A Crash Course on Making Your Place in the World)
نویسنده: تینا سیلیج (Tina Seelig)
ترجمه: محمدرضا آل‌یاسین
ناشر: هامون
سال نشر: 1400 (چاپ 30)
قیمت: 150000 تومان
تعداد صفحات: 228 صفحه
شابك: 978-964-6538-56-6
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 5 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (2 امتیاز با رای 1 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'ای کاش وقتی 20 ساله بودم می‌دانستم':

نویسنده مخاطب کتابش را دانشجویانی می‌داند که خیلی زود محیط دانشگاهی را ترک کرده و وارد بازار کار خواهند شد.
در مقدمه کتاب آمده است:
"... بسیاری از افکار و آرمانهایی که در این کتاب می‌خوانید به‌طور دقیق با مطالبی که در مراکز رسمی آموزشی تدریس می‌شود در تضاد و تقابل است. زیرا اصولی که در مدارس و دانشگاه‌ها به آنها اشاره می‌شود با اصولی که خارج از فضای آموزشی با آنها سروکار داریم تفاوت چشمگیری دارد. این دوگانگی عامل و مسبب همان تنش‌هایی است که افراد پس از فارغ‌التحصیلی و پیوستن به بازار کار با آن مواجه می‌شوند. حال این پرسش مطرح می‌شود که چگونه می‌توان بر روی این شکاف پل بست و با استفاده به آنچه در فضاهای آموزشی تعلیم داده می‌شود به جنگ مشکلات واقعی رفت و از این مصاف سربلند بیرون آمد. گرچه این کاری به غایت دشوار است اما با ابزار مناسب و نگرش صحیح شدنی است.
... به هر حال هدف این کتاب آن است عینکی را در اختیارتان قرار دهد تا از پشت آن به مسایلی که هر روز دامنگیرتان می‌شود بنگرید؛ آن باورهای ژرف کانونی و مرکزی را که علت اصلی مشکلات شماست و نمی‌گذارد از زوایای مختلف به هر چیز بنگرید کشف کنید؛ استدلال‌های معمول و متداول‌تان را زیر سوال ببرید و اصول و قواعد حاکم بر زندگیتان را از نو ارزیابی کنید. گرچه این مسیر همیشه نتیجه مشخصی ندارد. با وجود این مطالعه‌ی ماجراهای افرادی که به قلمروهای ناشناخته مشابهی گام نهادند، تنش‌مان را به هیجان و چالش‌های پیش رویمان را به فرصت مبدل خواهد کرد ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 عليرضا (ماني) دواتگران:  برای خوانندگانی که مطالعه‌ی کمتری از کتابهای مشابه داشته‌ا‌ند، انتخابی مناسب و برای آنها که قبلا در این زمینه خوانده‌ا‌ند، پر از کلیشه و تکرار!