بخريد و بخوانيد ...
من رعنا هستم

من رعنا هستم

نویسنده: مریم سمیع‌زادگان 
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1398 (چاپ 3)
قیمت: 27000 تومان
تعداد صفحات: 200 صفحه
شابك: 978-964-8944-58-7
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'من رعنا هستم':

دختری یازده ساله به نام نغمه که دغدغه‌ی مهم زندگی‌اش این است که چرا رعنا صدایش می‌زنند، در یک سه‌شنبه‌ نحس با اقدامی بچه‌گانه آتش اختلاف بین مادر و عمه‌اش را شعله‌ور می‌کند و باعث درگرفتن دعوایی مفصل و قطع ارتباط دو خانواده با یکدیگر می‌شود. اما او بعد، با همدستی کبری خانم کلفت خانه، تصمیم می‌گیرد تا اختلافات بوجود آمده را رفع و رجوع کند و در این میان باعث می‌شود تا ماجراهایی خواندنی در داستان شکل بگیرند. قصه شباهت‌هایی با کتاب دایی جان ناپلئون نوشته ایرج پزشکزاد دارد. (برگرفته از معرفی کتاب، نوشته ستاره جعفری، در سایت کتابخوون)

داستان با این جملات آغاز می‌شود:

"یک روز سرد زمستان، دقیقا بیست و ششم دی، حدود ساعت سه‌ربع کم بعدازظهر، توی جاده، وسط برف و بوران، ناغافل به دنیا آمدم. مامان فرزانه می‌گفت: "منتظر آمدنت نبودیم." می‌گفت: "سیزده روز زود به دنیا آمدی." می‌خندید: "حتما کار مهمی داشتی توی این دنیا ..." بالا و پایین‌های زندگی بارها مرا به این فکر انداخت که اگر دوازده روز زودتر به دنیا آمده بودم یا چهارده روز دیرتر، شاید سرنوشتی به مراتب بهتر از این پیدا می‌کردم؛ مثلا سرنوشتی شبیه سرنوشت کاترین کبیر.

می‌گویند اولین کاری که بعد از به دنیا آمدنم انجام دادم، انتخاب اسمم بود. مامان می‌گفت، بابا همیشه دوست داشت اسم دخترش را "قمر" بگذارد، اسم مادرش را قمرالملوک. انگار وقتی اسم قمر را شنیدم گرخیدم. شروع کردم به دست‌وپا زدن و جیع کشیدن، گریه کردن، نه از این گریه الکی لحظه‌ای‌ها، یک هفته تمام جیغ زدم و گریه کردم ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!