بخريد و بخوانيد ...
دعای دریا
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

دعای دریا

(Sea Prayer)
نویسنده: خالد حسینی (Khaled Hosseini)
ترجمه: میلاد فشتمی
ناشر: بهنام
سال نشر: 1397 (چاپ 1)
قیمت: 12000 تومان
تعداد صفحات: 32 صفحه
شابك: 978-600-7132-53-1
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 2 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (1 امتیاز با رای 2 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'دعای دریا':

"دعای دریا" الهام گرفته از پایان غم‌انگیز آلان کردی، پسرک پناهجوی سه ساله‌ای است که به همراه خانواده‌اش در تلاش برای فرار از جنگ خانمان‌سوز سوریه در دریای مدیترانه غرق شد. تصویر پیکر بی‌جان آلان در ساحل بدروم ترکیه، به سرعت در سرتاسر دنیا پخش و به عنوان سندی تراژیک از بی‌رحمی‌های جنگ‌های بشری در تاریخ ماندگار شد.
خالد حسینی که خود به عنوان سفیر حسن‌نیت کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان فعال است، "دعای دریا" را به مناسبت سالگرد مرگ آلان کوچک به رشته تحریر درآورده است.
این داستان در قالب نامه‌ای خیالی از زبان پدری سوری برای فرزندی که در آغوشش خفته است، در شب پیش از آغاز سفر دریایی پرمخاطره‌شان به سوی اروپا، نگاشته شده است. داستان روایت دلهره‌ها و درماندگی‌های مردی است که نیک می‌داند آغوشش دیگر پناه امنی برای فرزندش نیست ... (برگرفته از مقدمه کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"مروان عزیز من،
در تابستان‌های طولانی کودکی‌ها، زمانی که پسرکی کم‌سال چون اکنونِ تو بودم، هر شب به همراه عموهایت تشک‌هایمان را بر روی پشت‌بام خانه‌ی مزرعه پدربزرگت در نزدیکی حمص پهن می‌کردیم.
و هر صبح با نوای خش‌خش شاخه‌های زیتون در دست باد، و صدای بزهای مادربزرگ، و چکاچک ظروف خوراک‌پزی‌اش از خواب بیدار می‌شدیم؛ هوا خنک بود و خورشید چون خرمالویی رنگ‌پریده از مشرق سربرمی‌آورد ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 بنفشه بامداد:  دعای دریا نه به عنوان کتاب، بلکه به عنوان یک متن بسیار بسیار کوتاه، تاثیرگذار و غم‌انگیز است. اما از دیدن این چند سطر ارائه شده به عنوان کتاب شوکه شدم و به نظرم متن کتاب به قدری کوتاه است که فرصتی برای ارزیابی و ستاره دادن پیدا نمی‌شود. با وجود اینکه طرفدار سرسخت کتاب‌های آقای خالدحسینی هستم، اما مقدمه مترجم را بیشتر از متن کتاب دوست داشتم. شاید به خاطر تبلیغ‌هایی که در مورد این کتاب شده بود و امتیاز بسیار بالای آن در سایت goodreads انتظار بیشتری از این کتاب داشتم. شاید هم آقای خالد حسینی از انتشار این کتاب هدف خاصی داشته‌اند که من متوجه آن نمی‌شوم.