شناسنامه محصول
اقتصاد رفتاری For Dummies
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

اقتصاد رفتاری For Dummies

(Behavioral Economics For Dummies)
نویسنده: موریس آلتمن (Morris Altman)
ترجمه: محسن رنانی
ناشر: آوند دانش
سال نشر: 1397 (چاپ 2)
قیمت: 300000 تومان
تعداد صفحات: 374 صفحه
شابك: 978-600-8668-54-1
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 1 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'اقتصاد رفتاری For Dummies':

در مقدمه کتاب آمده:
اقتصاد رفتاری به‌طور کلی در پی این است که مدل‌های اقتصادی را (ابزارهایی که برای درک و توضیح رفتار اقتصادی به کار می‌بریم) از طریق بنانهادن آن‌ها بر پایه‌های تجربی، دقیق‌تر و واقع‌گرایانه‌تر کند. این علم، ترکیبی تحلیلی از عوامل روان‌شناختی، جامعه‌شناختی، عصب‌شناختی و نهادی ارائه می‌دهد و به تحلیل‌ها وسعت و عمق می‌بخشد. هرچند اقتصاد رفتاری در دو دهه‌ی گذشته، رشد چشمگیری داشته است، هنوز بسیاری از اقتصاددانان متعارف، به اصطلاح اقتصاد رفتاری پوزخند می‌زنند. به باور آن‌ها اقتصاد رفتاری چیزی نیست جز مشتی حرف‌های روان‌شناسانه‌ی نامفهوم و عامه‌پسند؛ در حالی که این دیدگاه کاملا خلاف واقع است.
اقتصاد رفتاری برخلاف اقتصاد متعارف، در پی درک پدیده‌های اقتصادی بر مبنای رفتارهای واقعی انسان است. اقتصاد رفتاری نمی‌گوید که انسان ضرورتا باید به شیوه‌ای رفتار کند که اقتصاد متعارف، آن را عقلانی می‌پندارد. در واقع اغلب اوقات، انسان به شیوه‌ای رفتار می‌کند که با خرد متعارف سازگار نیست.
… در این کتاب، به شیوه‌ای کاملا نوین، مختصر و خوشایند، با گستره‌ی وسیعی از مسائل مهم اقتصادی آشنا خواهید شد. اقتصاد رفتاری به تمامی این مباحث می‌پردازد: از چرخه‌های کسب‌وکار گرفته تا حباب دارایی‌ها؛ از پس‌انداز تا سرمایه‌گذاری؛ از رفتار اخلاقی تا انصاف؛ از نحوه‌ی شکل‌گیری انتخاب‌ها تا پیامدهای اقتصادی؛ از هیجانات تا حسابگری پرهیزکارانه در تصمیم‌گیری؛ از اطمینان بیش از حد تا بی‌اطمینانی؛ از پول‌دوستی تا اهمیت اطمینان و مقام.
در این کتاب، با نظریه‌های اقتصاد رفتاری آشنا خواهید شد. همچنین در مورد تفاوت‌های اقتصاد رفتاری با اقتصاد متعارف، مطالب بسیاری خواهید آموخت. به کشف نقاط اتصال و تداخل این دو مدل اقتصادی خواهید پرداخت و ...

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!