بخريد و بخوانيد ...
بنیادگرای ناراضی
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

بنیادگرای ناراضی

(The Reluctant Fundamentalist)
نویسنده: محسن حمید (Mohsin Hamid)
ترجمه: امیرحسین صادقی، حکیمه انتصاری
ناشر: مروارید
سال نشر: 1397 (چاپ 1)
قیمت: 40000 تومان
تعداد صفحات: 146 صفحه
شابك: 978-964-191-564-5
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 9 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'بنیادگرای ناراضی':

داستان را مردی ریشو که در کافه‌ای در شهر لاهور پاکستان نشسته برای غریبه‌ای آمریکایی تعریف می‌کند:
چنگیز یک مهاجر خوشبخت در ایالات متحده بود. او که با رتبه بالا در میان هم‌کلاسی‌هایش در دانشگاه پرینستون فارغ‌التحصیل شده بود شغلی رویایی بدست آورده بود و رابطه‌ی عاطفی‌اش با دوست‌دختر زیبایش اریکا، آینده‌ای روشن را در جمع برگزیدگان ساکن منهتن نیویورک، نوید می‌داد. اما همه اینها با وقوع حملات 11 سپتامبر دستخوش تغییر می‌شود. چنگیز ناگهان متوجه می‌شود که رابطه‌اش با شهر و جامعه و حتی دختری که دوستش دارد، دستخوش تغییر شده است. در این میان هویت خود چنگیز هم دچار تغییر می‌شود و از عواملی بنیادی‌تر از پول، قدرت و حتی عشق تاثیر می‌پذیرد ...
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"عذرخواهی می‌کنم جناب که مصدع می‌شوم، آیا کمکی از دستم برمی‌آید؟ آه، گویا شما را ترساندم. از ریش‌هایم نترسید، من از علاقه‌مندان آمریکا هستم. احساس کردم دنبال چیزی می‌گردید؛ در واقع فراتر از این‌که به دنبال چیزی باشید، به‌نظر می‌رسد در ماموریت هستید و از آن‌جایی که من اهل این شهر هستم و زبان شما را هم خوب می‌دانم، تصور می‌کنم شاید بتوانم در خدمت‌تان باشم.
از کجا می‌دانم شما آمریکایی هستید؟ خیر، نه از روی رنگ پوست‌تان؛ در کشور ما طیف متنوعی از رنگ پوست وجود دارد و رنگ پوست شما هم در میان مرزنشینان شمال غرب، فراوان دیده می‌شود. لباس‌هایتان هم دلیل برملاشدن رازتان نیست؛ یک گردشگر اروپایی هم می‌تواند به‌راحتی کت‌وشولوار چاک‌دار و پیراهن دکمه‌دارتان را از فروشگاه دِ موینز تهیه کند. قبول دارم، سرِ تراشیده و قفسه‌ی سینه‌ی ستبرتان - که باید عرض کنم قفسه‌ی سینه‌ی مردی است که به صورت منظم و حتی خیلی بیشتر از دو دستِ بیست‌وپنج‌تایی پرس سینه می‌زند - از ویژگی‌های گروه خاصی از آمریکایی‌هاست ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!