بخريد و بخوانيد ...
کتک‌خور سلطنتی
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

کتک‌خور سلطنتی

(The Whipping Boy)
نویسنده: سید فلاش‌من (Sid Fleischman)
ترجمه: نسرین‌نوش امینی
ناشر: هوپا
سال نشر: 1401 (چاپ 9)
قیمت: 110000 تومان
تعداد صفحات: 164 صفحه
شابك: 978-600-8025-90-0
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 6 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (4 امتیاز با رای 1 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'کتک‌خور سلطنتی':

شاهزاده، خیلی مارمولک است، آب‌زیرکاه و موذی، خیلی هم به شاهزاده بودن خودش می‌نازد، با همه شوخی‌های خرکی می‌کند و هیچ به درسش اهمیت نمی‌دهد. طبق قانون، تنبیه شاهزاده ممنوع است پس یک پسر معمولی در قصر نگهداری می‌شود تا به جای او کتک بخورد: "کتک‌خور سطلنتی"! به حق چیزهای نشنیده! شاهزاده از شلاق خوردن کتک‌خور مغرورش لذت می‌برد تا اینکه ... (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"همه می‌دانستند که شاهزاده‌ی نوجوان، چقدر مارمولک و آب‌زیرکاه است! اینجا، آنجا، همه‌جا، او را به اسم شازده‌مارمولک می‌شناختند. حتی گربه‌های سیاه وحشی! آن‌ها هم جرات نداشتند سر راه شاهزاده سبز شوند.
یک‌شب پادشاه جشن باشکوهی برپا کرد. شاهزاده دزدکی پشت صندلی‌های بلوطی راه می‌رفت و کلاه‌گیس خوشبو و پودرزده‌ی خانم‌ها و آقایان اشراف‌زاده را به پشت صندلی‌ها گره می‌زد.
بعد هم رفت و پشت سر یکی از پیش‌خدمت‌ها قایم شد و منتظر ماند.
وقتی که مهمان‌ها ایستادند تا نوشیدنی‌هایشان را بنوشند، کلاه‌گیس‌هایشان از کله‌شان کنده شد و پروازکنان از سرشان به زمین افتاد ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 شقایق حسن‌زاده:  عجب!! من این کتاب را بچه بودم داشتم و بارها و بارها خوندمش. البته به نظرم عنوانش یه چیز دیگه بود و فکر می‌کنم نشر هرمس بود. حیف دیگه ندارمش