بخريد و بخوانيد ...
قطارباز (ماجرای یک خط)

قطارباز (ماجرای یک خط)

نویسنده: احسان نوروزی 
ناشر: چشمه
سال نشر: 1402 (چاپ 6)
قیمت: 240000 تومان
تعداد صفحات: 275 صفحه
شابك: 978-600-229-878-2
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 13 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (4 امتیاز با رای 2 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'قطارباز (ماجرای یک خط)':

کتاب سفری ریلی به دل تاریخ ایران و رویای راه‌آهن است. در حالی‌که مشاهدات مسافر امروزی در خاطرات و اسناد تاریخی گذشتگان درباره‌ی تاسیس راه‌آهن نشانده شده تا شاید تصویری ترسیم شود از مسیری که برای تحقق این رویا پیموده شده است. قطارباز کندوکاوی است در تحقق یک رویا. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
"سرآغاز" کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
"در میانه‌راه زندگی، اگر دوست و همسر و شغل و رویای بلندپروازانه‌ای نداشته باشی، می‌توانی غریب‌ترین علایق و عبث‌ترین بازی‌های شخصی را بدون ملامت دیگران و عذاب‌وجدانِ شخصی پی بگیری، و بیفتی به دنبال چیزهای کوچک، علایق نامعمول، امیال غریب، اشیای پنهان و اعمال بی‌هدف. اما بدون آن "مهارهای زندگی معتدل"، همیشه امکان دارد کار از حد بگذرد و بیخ پیدا کند. به نظر می‌آمد کارم بیخ پیدا کرده بود وقتی اوایل شهریورماه به جای تمدید اجاره‌خانه‌، با دو کوله‌پشتی (یکی بزرگ که به پشت می‌انداختم و کوله‌ای کوچک که از جلو بغل می‌کردم) راه افتادم به هر کجا که ریل می‌رود، بی‌خیالِ این‌که موقع بازگشتِ مفلسانه به این شهر چه خواهم کرد ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 صفورا زواران حسيني:  کتاب ترکیبی از سفرنامه و تاریخه. خوندن تاریخ راه آهن ایران بسیار شوکه‌کننده و جذاب بود.

 مهدي فوقي:  من به عنوان یک فرد فعال در روابط عمومی، ضمن تشکر از دوستان مجموعه راه‌آهن، از نویسنده تشکر می‌کنم؛ امیدوارم روزی با همکاری نویسندگان بتوانیم محتوای مرور و تارخچه صنایع مختلف را داشته باشیم. اطلاعات مهمی که نزد مدیران اسبق و افراد محلی است، ممکن است هر لحظه برای همیشه از بین برود و چه چیزی بهتر از کتاب برای مانایی و جاودان کردن تا نسل بعد با تاریخچه بهتر، صنایع را بهبود ببخشند. پیشنهاد می‌کنم در صورتی که فردی علاقه‌مند به کتاب مستند و تاریخ ایران هستید، این کتاب را مطالعه بفرمایید. سپاس