شناسنامه محصول
آسفالتی‌ها
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

آسفالتی‌ها

(Can't Get There from Here)
نویسنده: تاد استراسر (Todd Strasser)
ترجمه: ناصر زاهدی
ناشر: افق
سال نشر: 1398 (چاپ 2)
قیمت: 30000 تومان
تعداد صفحات: 191 صفحه
شابك: 978-600-353-109-3
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'آسفالتی‌ها':

دختر را توی خیابان "شایدی" صدایش می‌زنند. او همراه دارودسته‌ای از نوجوان‌های بی‌خانمان یا فراری توی خیابان‌های سرد شهر زندگی می‌کند. زندگی آنها مبارزه‌ای دائمی با سرما، گرسنگی و تهدیدهای شهر است.
زمستان که سر می‌رسد، سر و کله‌ی یک بچه‌ی جدید پیدا می‌شود: اشکی. دختربچه‌ای که مادرش اعتقاد ندارد که شوهرش ممکن است به بچه‌اش نظر سوء داشته باشد. وقتی که بچه‌های گروه یکی یکی قربانی خشونت و اعتیاد می‌شوند، شایدی تلاش می‌کند تا اشکی را از توی خیابان نجات بدهد و جایی برای زندگی او پیدا کند ...
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"خرمگس گفت باید به میدان تایمز برویم و تا دوازده شب صبر کنیم. آن وقت می‌توانیم چند تا جیب بزنیم، ولی اصلا به آنجا نرسیدیم. ما، یعنی من، خرمگس، رنگین‌کمان و تومورو، مثل همیشه جلوی اغذیه‌فروشی گودلایف ولو بودیم. مهی سرد از سمت پارک می‌آمد و قطرات آب زیر چراغ‌های خیابان می‌درخشیدند. من و خرمگس زیر سایبان روزنامه‌فروشی سر پیچ نشسته بودیم. هوای نمناک موهای‌مان را به هم چسبانده بود. چاله‌های آب خیابان برق می‌زدند و بخار مثل هیبت‌های شبح‌وار از دریچه‌های فاضلاب بالا می‌رفت. رنگین‌کمان کنار دیوار چمباتمه زده و سرش تقریبا روی زانوهایش بود. تومورو به چراغ خیابان تکیه داده و از سرما دست به سینه ایستاده بود. حرفی نمی‌زد، فقط منتظر بود یکی سر حرف را باز کند ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!