شناسنامه محصول
نفرتی که تو می‌کاری
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

نفرتی که تو می‌کاری

(The Hate U Give)
نویسنده: انجی توماس (Angie Thomas)
ترجمه: میلاد بابانژاد، الهه مرادی
ناشر: نشر نون
سال نشر: 1398 (چاپ 7)
قیمت: 55000 تومان
تعداد صفحات: 396 صفحه
شابك: 978-600-8740-11-7
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 2 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (3 امتیاز با رای 1 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'نفرتی که تو می‌کاری':

استار کارتر 16 ساله در دو دنیای متفاوت زندگی می‌کند. یکی دنیای "گاردن هایتز"، محله فقیرنشینی که در آن زندگی می‌کند و دیگری دنیایی که مدرسه‌‌اش، واقع در منطقه‌ای اعیان‌نشین، در آن قرار گرفته. شبی استار در یک مهمانی در محله‌ی گاردن هایتز، دوست قدیمی‌اش خلیل را ملاقات می‌کند. خلیل در پایان مهمانی تعارف می‌کند تا استار را با اتومبیلش به خانه برساند. اما در میانه راه مامور پلیسی ماشین آنها را متوقف می‌کند و بعد از آنکه خلیل را از ماشین پیاده می‌کند با تیراندازی به طرف او باعث مرگش می‌شود ...
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"نباید به اینجا می‌آمدم.
اصلا اهل این‌جور مهمانی‌ها نیستم. بحث کلاس گذاشتن و این حرف‌ها هم نیست. بعضی جاها هستند که خودم بودن کافی نیست. هیچ‌کدام از من‌هایی که از خودم سراغ دارم کافی نیستند. مهمانی تعطیلات بهاری بیگ‌دی یکی از آن جاها است.
از بین کلی آدم درهم و برهم و عرق‌کرده، به دنبال کنیا رفتم. موهای بافته‌شده‌اش، پشت سرش بالا و پایین می‌پرید. بوی سیگار تمام اتاق را برداشته و دود همه‌جا را گرفته بود. صدای موسیقی زمین را می‌لرزاند. خواننده رپ از همه خواست که دست‌هایشان را بالا و پایین کنند، صدای جمعیت بلند شد و هرکس به روش خودش دست‌هایش را بالا و پایین کرد. کنیا لیوانش را بالا گرفت و راه خود را باز کرد. از صدای بلند موسیقی سردرد گرفتم و از بوی دود هم حالت تهوع داشتم. اگر بتوانم لیوان دستم را نریزم و به آن‌سوی اتاق برسم، واقعا هنر کرده‌ام ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 سميرا بزرگي:  کتاب خوبیه؛ دید خوبی نسبت به زندگی سیاه‌پوستا در محله‌های پایین‌شهر و روابطشون با سفیدا در آمریکا می‌ده. اممممممما در نهایت تعجب کتاب غلط‌های املایی داره؛
بزرگوران مترجم (مثال عینی دو تا آشپز و آش …) غریزه را غریضه نوشته‌اند! و کتاب سرشار است از غلط‌های کسره که بدجوری رو اعصاب است؛ مثلا "اسم من استارِ" امیدوارم در چاپ‌های بعدی این غلط‌های فاحش تصحیح شود!