شناسنامه محصول
دور دنیا در هشتاد روز (متن کامل)
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

دور دنیا در هشتاد روز (متن کامل)

(Around the World in Eighty Days)
نویسنده: ژول ورن (Jules Verne)
ترجمه: سلماز بهگام
ناشر: ترانه
سال نشر: 1400 (چاپ 3)
قیمت: 58000 تومان
تعداد صفحات: 291 صفحه
شابك: 978-600-7061-68-8
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 4 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'دور دنیا در هشتاد روز (متن کامل)':

آقای فاگ که در لندن زندگی آرامی دارد، ناگهان روز دوم اکتبر 1872 با دوستانش شرط می‌بندد که کره زمین را هشتاد روزه دور بزند و دوباره به لندن برگردد. دوستانش و بسیاری از مردم معتقدند که چنین چیزی امکان ندارد، چون کافی است که او در راه از کشتی یا قطاری جا بماند و یا گرفتار طوفان یا دزدان شود. اما او چنان مصمم است که با شتاب به خانه می‌رود، فوری ساکی برمی‌دارد و با خدمتکارش قطاری می‌گیرد و به راه می‌افتد. اما چرا کارآگاه فیکس او را تعقیب می‌کند؟ آیا نجات آدا، همسر مهاراجه از مرگ کار عاقلانه‌ای است؟ و بالاخره آیا آقای فاگ همه ثروتش را به خاطر این شرط‌بندی عجیب از دست نخواهد داد؟
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"در سال 1872، ساکن خانه پلاک 7 در خانه سویل واقع در برلینگتون گاردنز، همان عمارتی که در سال 1814 آقای شرایدن آن‌جا از دنیا رفت کسی نبود جز جناب آقای فیلیس فاگ محترم؛ از شاخص‌ترین و سرآمدترین اعضای باشگاه اصلاح‌طلبان لندن. هرچند به نظر او بیش از اندازه مراقب بود تا جلب‌توجه نکند و بقیه از کار و زندگی‌اش سردرنیاورند.
این جناب آقای فیلیس فاگ که حرفش را می‌زنیم آن‌زمان یکی از شخصیت‌های مرموز لندن به شمار می‌رفت و عوام چیزی از خودش و روزگارش نمی‌دانستند. او، سوای این که بسیار مبادی آداب بود و از رجال ممتاز جامعه شریف انگلیسی به شمار می‌رفت، در زمره بهترین سخنورانی بود که در مدح عزت و عظمت انگلستان داد سخن می‌داد ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!