شناسنامه محصول
ویرانه‌های معبد
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

ویرانه‌های معبد

(Excavation)
نویسنده: جیمز رولینز 
ترجمه: هادی امینی
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1396 (چاپ 1)
قیمت: 38000 تومان
تعداد صفحات: 458 صفحه
شابك: 978-600-182-314-5
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 3 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'ویرانه‌های معبد':

پروفسور هنری کانکلین، باستان‌شناس معروف، پس از کشف ویرانه‌های یک شهر قدیمی اینکاها در کوهستان‌های آند؛ یک مومیایی پانصد ساله عجیب پیدا می‌کند که طی بررسی بیشتر همراه دکتر جوآن انگل، مشخص می‌شود متعلق به یک کشیش اسپانیایی بوده و نباید آنجا باشد. عجیب‌تر اینکه جمجمه این مومیایی با فلزی طلایی پر شده که خواص فوق‌العاده عجیبی دارد.
در این بین سام، برادرزاده پروفسور و تعدادی از دانشجویان مستقر در کمپ تحقیقاتی محل اکتشاف یک مقبره پنهانی پر از گنج یافته و بطور اتفاقی راهی مخفی به دهکده‌ای پیدا می‌کنند که ساکنین آن نه تنها ادعا می‌کنند بازماندگان اینکاها هستند بلکه خود اینکاهای بنیانگذار امپراتوری می‌باشند و بیش از چهارصد سال در آن منطقه زندگی کرده‌اند. اما راز این حیات جاودان چیست و چه ارتباطی با کشیش مومیایی شده پیدا می‌کند؟ آیا ممکن است این تمدن گمشده و اسرار باستانی آنها تهدیدی برای زمین و ساکنانش باشد؟ (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"فرانسیسکو دآلماگرو که مدت‌ها بود دست از دعا برای فرار از دست تعقیب‌کنندگانش برداشته بود، وارد جنگل مرطوب شد. نفس‌زنان در جاده باریک جنگلی زانو زد تا کمی نفس بگیرد. با آستینش عرق روی ابروهایش را پاک کرد. هنوز ردای دومینیکنش از پشم سیاه و ابریشم را که حالا بو گرفته و پاره شده بود به تن داشت. اینکاهایی که او را بازداشت کرده بودند تمام لباس‌هایش را به جز صلیب و این ردا از او گرفته بودند. شمن قبیله از ترس اهانت به خدای این بیگانه به دیگران اخطار داده بود که به طلسم این خدا دست نزنند.
با وجودی که ردای سنگینش مانع فرار راحت از بین این جنگل انبوه و غوطه‌ور در ابرهای ارتفاعات آند بود، ولی مبلغ جوان حاضر نبود لباسش را از تن درآورد. وقتی فرانسیسکو برای اولین بار به درجه مبلغی نائل شد، این لباس‌ها توسط پاپ کلمنت متبرک شده و فرانسیسکو نمی‌خواست از این لباس‌ها جدا شود ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!