شناسنامه محصول
از صفر به یک
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

از صفر به یک

(Zero to One Notes on Start-Ups, or How to Build the Future)
نویسنده: پیتر تیل (Peter Thiel)
ترجمه: حسین راسی
ناشر: هستان
سال نشر: 1399 (چاپ 5)
قیمت: 60000 تومان  54000 تومان
تعداد صفحات: 280 صفحه
شابك: 978-964-2944-33-0
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 4 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (2.33 امتیاز با رای 3 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'از صفر به یک':

کتاب از واحدی درسی درباره راه‌اندازی استارتاپ‌ها الهام می‌گیرد که نویسنده در سال 2012 در دانشگاه استانفورد تدریس می‌کرده. او که از بنیان‌گذاران پی‌پل و پالانتیر بوده است، شرکت‌هایی مثل اسپیس ایکس و لینکداین را پایه‌گذاری کرده و نخستین سرمایه‌گذاری خارجی در فیس‌بوک را انجام داده است.

نویسنده کتاب اعتقاد دارد برخلاف تصور عموم که این روزها زمینه‌های مرتبط با فناوری را تنها بستر ممکن برای پیشرفت می‌داند، پیشرفت و نوآوری در هر زمینه‌ای امکان‌پذیر است. مهم این است که یاد بگیریم بطور مستقل برای خودمان فکر کنیم. برای همین هم او در این کتاب تلاش می‌کند تا راه جدیدی برای فکر کردن درباره نوآوری پیش پای خواننده بگذارد و به این روش آینده پیشرفت‌های مهم دنیا را پیش چشم‌مان تصویر کند.

توجه: اعتراضاتی که به کیفیت ترجمه کتاب (جیره‌کتاب در آغاز ترجمه خانم شهرزاد بیات موحد را برای مشترکین خود ارسال می‌کرد!) شد، ما را بر آن داشت تا درباره کیفیت ترجمه این کتاب که ترجمه‌های مختلفی از آن در بازار کتاب ایران وجود دارند، تفحص کنیم. پیگیری‌های ما منجر به نوشته شدن مطلب "کدام ترجمه بهتر است؟" در وبلاگ جیره‌کتاب شد و براساس نظرخواهی که در آنجا انجام شد به اتفاق آرا ترجمه آقای حسین راسی به عنوان بهترین ترجمه از کتاب انتخاب شد. به همین‌خاطر ما هم به این انتخاب احترام گذاشته و از این پس ترجمه آقای راسی، چاپ نشر هستان را در جیره‌کتاب عرضه می‌کنیم!

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 فاطمه گيوي:  تمرکز و ایده‌ی اصلی کتاب روی این نکته‌ست که در یک کسب و کار موفق، باید خلق ایده اتفاق بیفته و نه تکرار ایده‌های قبلی و این فقط زمانی رخ میده که کسب و کار یا startup، یک فرآورده‌ی انحصاری داشته باشه که در آینده بتونه سود تولید کنه. پس کتاب، هم در مورد روش موفقیت startup صحبت میکنه و هم در جایگاه یه startup میاد و مسیر منتهی به محصول منحصر به فرد رو میگه و هم نحوه‌ی حمایت از فرآورده‌ی منحصر به فرد رو توضیح میده و هم در مورد ایجاد سود پایدار برای این محصول توضیحاتی ارائه شده. پس چنانچه به تفکر خلاقانه معتقد هستید، این کتاب پیشنهاد میشه.

 بابك فرخي:  یکی از موضوعاتی که باعث صدمه مضاعف به کتابخوانی و در نتیجه صنعت نشر در کشور ما می‌شود، پدیده ترجمه ضعیف و همچنین چاپ بی‌کیفیت است.
این کتاب یکی از شناخته‌شده‌ترین کتابهای این حوزه در سال‌های اخیر است که حدود دوسال پیش نسخه اصلی آن را خواندم و بسیار لذت بردم. وقتی دیدم که اخیرا این کتاب به فارسی ترجمه شده با خوشحالی یک نسخه سفارش دادم تا به دوستی هدیه بدهم. ولی پس از مطالعه چند پاراگراف که به صورت تصادفی از صفحات مختلف کتاب انتخاب کرده ‌بودم، از تصمیم خودم برای هدیه دادن آن منصرف شدم. ایکاش ترجمه دقیق‌تر و روان‌تری از این کتاب انجام می‌شد و ناشر در چاپ آن اندکی دست‌ودل بازتر عمل می‌کرد (کیفیت چاپ صفحات داخلی تفاوتی زیادی با فتوکپی ندارد).
در انتها پیشنهاد می‌کنم اگر نسخه اصلی یا ترجمه بهتری از کتاب را پیدا کردید حتما آن را مطالعه کنید.

 عليرضا (ماني) دواتگران:  متاسفانه ترجمه‌ی این کتاب فراتر از فاجعه‌ است؛ تا حدی که در برخی جاها شک می‌کردم مترجم با استفاده از ابزار ترجمه‌گر گوگل به کار ترجمه پرداخته. کاش وسواسی که به ممیزی محتوایی کتاب وجود داشت به کیفیت چاپ و ویراستاری و ترجمه وجود می‌داشت. شاید در این صورت، کتاب از امتیاز بالاتری برخوردار می‌شد.