بخريد و بخوانيد ...
داستان موفقیت نخبگان
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

داستان موفقیت نخبگان

(Outliers: The Story of Success)
نویسنده: مالکوم گلدول ( Malcolm Gladwell)
ترجمه: نوشین طیبی
ناشر: نیلوفر
سال نشر: 1400 (چاپ 3)
قیمت: 85000 تومان
تعداد صفحات: 287 صفحه
شابك: 978-964-448-702-6
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 12 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'داستان موفقیت نخبگان':

در این کتاب جذاب، مالکوم گلدولِ جامعه‌شناس ما را با خود به سیر و سفری هوشمندانه می‌برد؛ سفر در دنیای نخبگان یعنی دنیای باهوش‌ترین، مشهورترین و موفق‌ترین افراد.
او معتقد است که ما به وضعیت کنونی افراد موفق بسیار بیشتر از پیشینه آن‌ها - یعنی فرهنگ، خانواده، نسلی که به آن تعلق دارند و ویژگی‌های منحصربه‌فرد زمانه شکوفایی آن‌ها - اهمیت می‌دهیم. او در این راه اسراری از میلیونرهای دنیای نرم‌افزار همچون بیل گیتس را فاش می‌کند و برایمان می‌گوید چرا هرگز نامی از باهوش‌ترین مرد جهان نشنیده‌ایم، چرا تقریبا هیچ قهرمان هاکی در پاییز به دنیا نیامده است، چرا آسیایی‌ها در ریاضیات مهارت بهتری دارند، چه چیز گروه بیتلز را بزرگ‌ترین گروه موسیقی راک کرد و چرا در حوادث سقوط هواپیما قوم و نژادی که خلبان‌ها متعلق به آن هستند به اندازه میزان آموزش و تبحر در کارشان مهم است.
زندگی نخبگان از منطقی خاص و غیرمنتظره پیروی می‌کند. گلدول تلاش می‌کند از این منطق پرده‌برداری کند و در همین راستا، برای بهره‌برداری از بیشترین استعدادهای بالقوه نهفته در وجود انسان‌ها طرح اغواکننده‌ای ارائه می‌کند. این نکته می‌تواند نحوه درک ما از موفقیت را متحول کند. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!