شناسنامه محصول
قلعه مالویل
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

قلعه مالویل

(Malevil)
نویسنده: روبر مرل (Robert Merle)
ترجمه: محمد قاضی
ناشر: علمی و فرهنگی
سال نشر: 1399 (چاپ 7)
قیمت: 49000 تومان
تعداد صفحات: 616 صفحه
شابك: 978-600-121-724-1
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 3 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'قلعه مالویل':

داستان در سال‌های پایانی قرن بیستم در ناحیه‌ای روستایی در فرانسه می‌گذرد. راوی داستان، امانوئل، مدیر سابق مدرسه، حالا یک مزرعه‌دار و زمین‌دار است. او همچنین صاحب مهم‌ترین جاذبه توریستی روستا یعنی قلعه مالویل هم هست. امانوئل در روستا مورد احترام اهالی و شخصیتی است که به سیاستمداری و "ریش‌سفیدی" معروف است.
روزی که او و دوستانش برای بازدید از سرداب زیرزمینی قلعه مالویل به آنجا رفته‌اند، حمله‌ای اتمی اتفاق می‌افتد و همه‌جا با خاک یکسان می‌شود. بازماندگان حالا با مدیریت امانوئل دوباره شروع به ساختن سرزمین خود می‌کنند. اما بزرگترین مشکل نه ویرانی‌های بوجود آمده از انفجار اتمی بلکه جوانه‌های خودرایی و دیکتاتوری است که دوباره پس از مدتی در جامعه کوچک بازماندگان جوانه می‌زند.
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"در دانشسرای مقدماتی استادی داشتیم که عاشق قطعه "مادلن" در کتاب پروست بود. من به راهنمایی او آن اثر مشهور را با تحسین و اعجاب تمام مطالعه کرده‌ام، اما امروز وقتی پس از مدت‌ها دوباره به آن مراجعه می‌کنم می‌بینم که آن نوشته شیرین به نظرم بسیار خشک و تصنعی می‌آید. آری من خوب می‌دانم که چه بسا طعم یک خوراکی یا یک نغمه موسیقی خاطره لحظه‌ای از گذشته را به‌طرزی بسیار زنده به ذهن شما باز می‌گرداند، ولی این فقط برای چند ثانیه است: جرقه کوتاهی می‌زند، باز پرده می‌افتد و زمان حال لامروت همچنان رودرو است. وای اگر بازیافتن تمامی گذشته در یک تکه نان شیرینی وارته در جوشانده‌ای حقیقت می‌داشت چقدر لذت‌بخش بود! ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!