بخريد و بخوانيد ...
مرغ مقلد
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

مرغ مقلد

(Mockingbird)
نویسنده: کاترین ارسکین (Kathryn Erskine)
ترجمه: کیوان عبیدی آشتیانی
ناشر: افق
سال نشر: 1400 (چاپ 7)
قیمت: 62000 تومان
تعداد صفحات: 207 صفحه
شابك: 978-600-353-200-7
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 1 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (5 امتیاز با رای 1 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'مرغ مقلد':

کیتلین یازده ساله بیماری آسپرگر دارد. دنیای او سیاه و سید است و تقسیم می‌شود به چیزهای خوب و چیزهای بد.
بدتر این‌که برادر کیتلین هم که تنها دوست و راهنمای اوست در حادثه‌ی تیراندازی در مدرسه کشته می‌شود. حالا کیتلین در کنار پدرش که درگیر اندوه از دست دادن فرزند است، روزبه‌روز بیش‌تر سردرگم می‌شود. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
(گروه سنی مخاطب کتاب سنین 10 سال به بالا در نظر گرفته شده)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"شبیه پرنده‌ای است زخمی با یک بال که گوشه‌ی اتاق نشیمن کز کرده. هر بار که دستگاه خنک‌کننده با صدایی روشن می‌شود و باد در ملافه می‌پیچد و آن را بلند می‌کند انگار لحظه‌ای تلاش می‌کند بال بال بزند و بعد دوباره پایین می‌افتد. حرکت نمی‌کند. مرده.
بابا رویش را با ملافه‌ای خاکستری پوشانده و گرچه نمی‌بینمش اما می‌دانم آنجاست. و هنوز می‌توانم شکلش را بکشم. مداد سیاهم را برمی‌دارم و آنچه را می‌بینم می‌کشم. یک چیز خاکستری چهارگوش هم قدِ خودم، اما با یک بال.
زیر ملافه جعبه‌ی عقاب دون است، فعالیت کلاس پیشاهنگی‌اش. جعبه‌ای که بابا و دون می‌سازند و بعد دون به بقیه‌ی پسرهای پیشاهنگ یاد می‌دهد چطور آن را بسازند. من ملافه و اطرافش را حس می‌کنم تا مطمئن شوم جعبه‌ی دون آن زیر است. از بیرون سرد و سخت و سفت است و داخلش حفره‌ای است تاریک و بزرگ. حفره‌ی تاریک و بزرگ یعنی جایی پر از فضاهای توخالی. لغت‌نامه‌ام این کلمه را این طور معنی می‌کند. داخل جعبه‌ی دون چنین چیزی است ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!