بخريد و بخوانيد ...
ماتیلدا
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

ماتیلدا

(Matilda)
نویسنده: رولد دال (Roald Dahl)
ترجمه: پروین علی‌پور
ناشر: افق
سال نشر: 1401 (چاپ 19)
قیمت: 240000 تومان
تعداد صفحات: 328 صفحه
شابك: 978-964-369-361-9
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 82 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (4.61 امتیاز با رای 35 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'ماتیلدا':

پدر و مادر ماتیلدا لقب‌های زشتی به دخترشان داده‌اند: حقه‌باز! احمق! بی‌شعور! دروغگو! اما راستش را بخواهید ماتیلدا یک دختر کوچولوی نابعه است.
پس باید دید که ماتیلدا چه‌طور می‌تواند رو دست پدر و مادرش بلند شود و به مدیر مدرسه بفهماند که استعداد و قدرتی کاملا استثنایی دارد.
داستان با این جمله‌ها شروع می‌شود:
"نکته‌ی خنده‌داری که در مورد پدر و مادرها وجود دارد این است که، حتی اگر فرزندشان چندش‌آورترین موجود عالم هم باشد، باز گمان می‌کنند تحفه‌ای بی‌همتاست!
بعضی از آن‌ها، از این هم فراتر می‌روند و عشق به فرزند، چنان کورشان می‌کند که خیال می‌کنند رگه‌هایی از نبوغ در فرزندشان هست!
البته تا این‌جای کار، زیاد اشکال ندارد. چون، به هر حال تا بوده، چنین بوده! اما ... امان از وقتی که درباره‌ی هوش سرشار بچه‌های نفرت‌انگیزشان برای ما سخن‌پراکنی می‌کنند! آن‌وقت است که فریادمان به آسمان بلند می‌شود: "یک لگن بیاورید! حال‌مان دارد به هم می‌خورد!"
معلم‌های مدرسه که ناچارند چنین مزخرفاتی را از پدر و مادرهای از خودراضی تحویل بگیرند، واقعا خیلی عذاب می‌کشند. ولی معمولا موقع نوشتن کارنامه، تلافی‌اش را در می‌آورند ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 وحيده اسدي:  در دوره راهنمایی این کتاب را خواندم، در آن زمان خیلی داستان جذبم کرد و با ماجرا ارتباط برقرار کردم. و البته از همان موقع از طرفداران کتاب‌های رولد دال شدم.

 هیوا صادقی امیرشهیدی:  من این کتابو وقتی کوچیک‌تر بودم خوندم و هنوزم دوستش دارم

 مهسا مانی:  امتیاز این کتاب واقعا از پنج هم باید بیشتر باشه. شش سال پیش این کتاب رو خوندم و هنوزم که هنوزه میرم سراغش و یکی دو صفحه ازش میخونم. عزیزی گفتن در دهه‌ی سی زندگیشون این کتاب رو خوندن و با توجه به نظرشون، گویا چنان جذب کتاب نشدند. مسلمه که افکار یک کودک یا نوجوان بسیار متفاوت‌تر از انسانی بالغ و بزرگساله و رولد دال با این علم اغراق‌ها رو بکار برد. من عاشق تاکید رولد دال بر قهرمان بودن کودک داستان و ضد قهرمان بودن بزرگسالانم.
این کتاب من رو به دنیای کتاب‌ها خیلی نزدیک‌تر کرد. یادمه همون موقع که خوندم نمایشگاه کتاب سال بعدش همه‌ی لیست کتابی که ماتیلدا خونده بود رو خریدم و خوندم. چه دورانی بود!

 سيده فاطمه شاددل:  متاسفانه یا خوشیختانه من که در دهه سوم زندگیم هستم این کتاب مخصوص نوجوانان را یک نفس و به نصف روز خواندم! کتاب اغراق داشت، و در توصیف اغلب شخصیتهای کتاب مبالغه شده بود اما مبالغه در شخصیت مدیر مدرسه، کمی آزاردهنده بود و اگر چه کتاب تخیلی است اما تصور شخصیتی آنچنانی از قدرت تخیل من بیرون بود و حتی خنده هم نداشت! بقیه کتاب خوب بود. و خب من کلا کتابهای رولد دال را دوست دارم.