بخريد و بخوانيد ...
اخترفیزیک برای افراد بی‌قرار
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

اخترفیزیک برای افراد بی‌قرار

(Astrophysics for People in a Hurry)
نویسنده: نیل دگراس تایسن (Neil deGrasse Tyson)
ترجمه: قاسم کیانی‌مقدم
ناشر: مازیار
سال نشر: 1396 (چاپ 1)
قیمت: 10000 تومان
تعداد صفحات: 120 صفحه
شابك: 978-600-6043-73-9
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 9 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (5 امتیاز با رای 1 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'اخترفیزیک برای افراد بی‌قرار':

ماهیت فضا و زمان چیست؟ ما در گیتی چه جایگاهی داریم؟ امروزه ما کمتر وقت می‌کنیم درباره‌ی کیهان اندیشه کنیم. اخترفیزیکدان مشهور و محبوب جهانی، نیل دگراس تایسن، گیتی را در نوشتاری موجز و روشن، با زبانی طنزآمیز و گویا به ما معرفی می‌کند. این کتاب را می‌توانید در اثنای کار روزمره در هر جا و هر زمان مطالعه کنید. در حالی که منتظر دم کشیدن چای صبحگاهی یا رسیدن اتوبوس، قطار یا هواپیما هستید. کتاب اخترفیزیک برای افراد بی‌قرار شما را با جدیدترین دانستنی‌های مربوط به کیهان آشنا می‌کند: از مهبانگ تا سیاهچاله‌ها، از کوارک تا مکانیک کوانتومی، و از جستجوی سیاره‌ها تا جستجو برای حیات در گیتی. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
فصل اول کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
"در آغاز، نزدیک به چهارده میلیارد سال پیش، تمام فضا و تمام ماده و تمام انرژی دنیای شناخته شده در حجمی کمتر از یک تریلیونم اندازه‌ی نقطه‌ای که در پایان این جمله است، قرار گرفته بود.
همه چیز چنان داغ بود که نیروهای اساسی طبیعت که بر روی هم گیتی را توصیف می‌کنند، به‌هم‌پیوسته بودند. این کیهان کوچک‌تر از سرسوزن، گرچه هنوز معلوم نیست چگونه به وجود آمده است، راهی جز منبسط شدن نداشت. آن هم با سرعت بالا. چیزی که امروزه به آن مهبانگ می‌گوییم.
نظریه‌ی نسبیت عام اینشتین، که در سال 1916 ارائه شده است، درک امروزی ما از گرانش را پدید می‌آورد، که به موجب آن، وجود ماده و انرژی موجب خم شدن بافتار فضا و زمان در اطراف آن می‌شود. در دهه‌ی 1920، مکانیک کوانتمی کشف شد، که درک مدرن ما از تمام چیزهای کوچک را پدید می‌آورد، یعنی ملکول‌ها، اتم‌ها، و ذرات زیراتمی ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!