بخريد و بخوانيد ...
پیام‌رسان (چهارگانه بخشنده - کتاب سوم)
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

پیام‌رسان (چهارگانه بخشنده - کتاب سوم)

(Messenger)
نویسنده: لوئیس لوری (Lois Lowry)
ترجمه: کیوان عبیدی آشتیانی
ناشر: چشمه
سال نشر: 1400 (چاپ 2)
قیمت: 58000 تومان
تعداد صفحات: 184 صفحه
شابك: 978-600-229-713-6
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 2 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'پیام‌رسان (چهارگانه بخشنده - کتاب سوم)':

کتاب قسمت سوم از مجموعه‌ای چهارقسمتی است که قسمت‌های اول و دوم آن با عنوان‌های "بخشنده" و "در جست‌وجوی آبی‌ها" منتشر شده است.

در این داستان شخصیت‌های دو کتاب اول یعنی یوناس، متی، کایرا و پدر کایرا حضور دارند. شش سال است که متی همراهِ سیر، پیرمرد نابینا در دهکده‌ای زندگی می‌کند که دروازه‌هایش به روی تازه‌واردهایی باز است که از زندگی در مجموعه‌های دیگر رنج می‌برند. اما حالا دیگر دهکده مانند گذشته نیست و اهالی دهکده می‌خواهند دروازه‌ها را به روی تازه‌واردها ببندند. یوناس تسلیم رای مردم می‌شود اما رضایتی از این کار ندارد. پس متی را مامور می‌کند تا پیام را به آن‌هایی برساند که عازم دهکده هستند. متی قدم در راهی می‌گذارد پرخطر و متفاوت از دیگر سفرهایش و چیزی کشف می‌کند متفاوت از بقیه‌ی کشف‌هایش. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

داستان با این جملات آغاز می‌شود:

"متی بی‌قرار بود، حوصله نداشت صبر کند تا غذا آماده شود. دلش می‌خواست خودش بپزد، بخورد و برود. آرزو می‌کرد کاش آن‌قدر بزرگ بود که خودش می‌توانست تصمیم بگیرد چیزی بخورد یا اصلا نخورد. کاری بود که باید انجام می‌داد، کاری که کمی می‌ترساندش، صبر کردن فقط کار را خراب‌تر می‌کرد.

حالا دیگر پسربچه نبود، البته هنوز مرد هم نشده بود. گاهی وقت‌ها بیرون از خانه، مقابل پنجره می‌ایستاد و قدش را اندازه می‌گرفت. زمانی، لبه‌ی پنجره می‌ایستاد و خودش را بالا می‌کشید تا بتواند داخل خانه را ببیند، اما حالا به اندازه‌ی کافی بلند شده بود. گاهی هم از پنجره فاصله می‌گرفت، میان علف‌ها می‌رفت و تصویر خودش را در شیشه‌ی پنجره نگاه می‌کرد. چهره‌اش کم‌کم مردانه می‌شد ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!