بخريد و بخوانيد ...
مشرکی در خانواده پیامبر

مشرکی در خانواده پیامبر

نویسنده: حسن محدثی، بیژن عبدالکریمی 
ناشر: نقد فرهنگ
سال نشر: 1396 (چاپ 1)
قیمت: 15000 تومان
تعداد صفحات: 165 صفحه
شابك: 978-600-8405-26-9
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 5 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (3 امتیاز با رای 1 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'مشرکی در خانواده پیامبر':

کوششی برای به تصویر کشیدن داستان واقعی رابطه عاشقانه‌ای است که میان ابوالعاص بن ربیع و زینب، دختر پیامبر، وجود داشت. زینب جزو اولین کسانی بود که اسلام آورد، لیکن ابوالعاص، داماد پیامبر، برای سالیان سال ایمان نیاورد، مشرک باقی ماند و حتی با قریشیان به جنگ پیامبر نیز آمد. این کتاب می‌کوشد تا کشاکش میان "عشق و ایمان" در دل زینب و نیز نحوه رویارویی پیامبر با یک فرد مشرک در خانواده‌اش، و بالاتر از آن شیوه سلوک پیامبر را در مواجهه با پدیدارهای عشق و اخلاق نشان دهد ... (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
فصل اول کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
"سال‌های پیش از بعثت بود. هنوز محمد (ص) به پیامبری نرسیده بود. روزی خدیجه، همسرش محمد (ص) را به کناری کشید و با او به آرامی نجوایی کرد. خدیجه گفت:
دخترمان، زینب به سن ازدواج رسیده است. آیا موافقی او را به خانه بخت رهسپار کنیم؟
هر دو چشمان‌شان را به سوی دختران‌شان معطوف کردند که جملگی در حیاط خانه با هم بازی می‌کردند. زینب نیز با خواهرانش مشغول بازی بود.
محمد (ص) اندکی به فکر فرو رفت و در حالی که با مهربانی و تبسم به خدیجه می‌نگریست، با لبخند تاییدآمیزی موافقتش را با رای و درخواست همسرش، خدیجه اعلام داشت ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 بنفشه بامداد:  داستان کتاب جدید و بسیار جالب است که کمتر مورد توجه نویسندگان دیگر قرار گرفته است. اما سبک نگارش داستان تاثیرگذار نیست و مانند کتاب تعلیمات دینی دوره‌ی راهنمایی می‌باشد. همچنین علیرغم ذکر منابع و مآخذ در پایان کتاب، به نظر می‌آید برخی از بخش‌های کتاب از احساسات و تعصب نویسنده تاثیر گرفته است و گاهی توصیف صفات خوب پیامبر و خانواده‌ی ایشان به قدری مصنوعی است که به دل نمی‌نشیند. با این همه، توجه به زندگی خانواده پیامبر و تدوین چنین داستانی کار ارزشمندی است و ارزش مطالعه را دارد.