بخريد و بخوانيد ...
کیمیاگر
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

کیمیاگر

(The Alchemist)
نویسنده: پائولو کوئیلو (Paulo Coelho)
ترجمه: دل‌آرا قهرمان
ناشر: فرزان روز
سال نشر: 1402 (چاپ 56)
قیمت: 120000 تومان
تعداد صفحات: 160 صفحه
شابك: 964-6138-09-8
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 143 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (3.86 امتیاز با رای 95 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'کیمیاگر':

داستان درباره چوپانی اسپانیایی به نام سانتیاگو است که زادگاهش را ترک می‌کند و به شمال آفریقا می‌رود تا گنجی مدفون را در حوالی اهرام مصر پیدا کند. او در این راه، با زنی کولی، مردی که خودش را پادشاه می‌داند، و یک کیمیاگر آشنا می‌شود و عاشق فاطمه، دختر صحرا می‌شود. همه این افراد، سانتیاگو را در مسیر جست و جویش هدایت می‌کنند. هیچ‌کس نمی‌داند این گنج چیست و آیا سانتیاگو می‌تواند بر موانع راهش در صحرا غلبه کند؟ اما چیزی که در آغاز ماجراجویی کودکانی به نظر می‌رسید، سرانجام به جست و جوی گنجی مبدل می‌شود که فقط در درون می‌توان آن را یافت. (برگرفته از توضیحات کتاب در وب سایت ویکی‌پدیا)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
" "کیمیاگر" کتابی را که یکی از کاروانیان به همراه آورده بود، به دست گرفت. کتاب جلد نداشت، با اینهمه توانست نام نویسنده را دریابد: اسکار وایلد. در حالی که کتاب را ورق می‌زد به داستانی برخورد که درباره "نرگس" بود.
کیمیاگر افسانه نرگس را می‌شناخت، مرد جوان و زیبایی که هر روز به کنار دریاچه می‌رفت تا زیبایی خویش را در آب تماشا کند. او آنچنان مجذوب تصویر خویش می‌شد که روزی به آب افتاد و در دریاچه غرق شد. در مکانی که به آب افتاده بود، گلی رویید که آن را گل نرگس نامیدند.
اما اسکار وایلد داستان را به این شیوه تمام نکرده بود.
او نوشته بود که پس از مرگ نرگس، پریان جنگل به کنار دریاچه آب شیرین آمدند و آن را لبالب از اشگهای شور یافتند.
پریان پرسیدند: چرا گریه می‌کنی؟
دریاچه جواب داد: من برای نرگس گریه می‌کنم.
پریان گفتند: هیچ جای تعجب نیست، چون هرچند که ما پیوسته در بیشه‌ها به دنبال او بودیم تنها تو بودی که می‌توانستی از نزدیک زیبایی او را تماشا کنی.
آنگاه دریاچه پرسید: مگر نرگس زیبا بود؟ ..."

اطلاعات بیشتر درباره این کتاب را اینجا و اینجا بیابید.

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 محمود اسلاميان:  سالها پیش و شب امتحان یکی از دروس دانشگاهی "کیمیاگر" به دستم رسید و یک نفس آن را خواندم؛ تا سه صبح طول کشید ولی به خواندش می‌ارزید اگر می‌خواهید وارد دنیای شگفت‌انگیز کوئیلو شوید "کیمیاگر" بهترین انتخاب است. و بیشتر حال می‌کنید اگر بدانید که همین داستان صد و چند صفحه‌ای را چند قرن پیش مولوی در سه چهار بیت نقل کرده

 شهاب‌الدين بابانژاد شاني:  خیلی خوب بود به تدریج که رفت ی کم ازون غناش کم شد اما در مجموع عالیه و در ردیف شاهکارها به نظرم ... مملو از دیالوگ‌های ماندگار و بس برای خانه‌ای که در آن کس است ...

 مريم حاجياني:  خوب بود.من اولین کتاب بود که میخوندم

 نازلي علي‌پور:  به نظر من اين كتاب و كتاب شازده كوچولو جزء كتابهايي هستند كه هركسي بايد اونارو حداقل يه بار خونده باشه!

 علی زین الدین :  رمان عرفانی کم هست و این بسیار دلنشینه

 تکتم فکوری :  وقتی خوندمش ترغیب شدم کتابهای دیگر کوئیلو رو هم بخونم ، اما هیچکدوم مثل این کتاب جذاب نبود

 حمید عبدل‌نژاد:  فقط میگم عالی

 پرستو تهرانی:  پائولو کوئیلو یکی از محبوبترین نویسنده‌های منه و من اغلب کارهای ایشون رو خوندم. کتاب کیمیاگر که فکر کنم از معروف‌ترین اثرهای ایشون هست رو من به پیشنهاد مادرم شروع به خوندن کردم و اولین کتابی بود که از ایشون می‌خوندم. بعد از اتمام کتاب بلافاصله به کتابفروشی رفتم و دنبال بقیه آثار این نویسنده گشتم.

 مسعود یارمحمدی:  ای کاش برای این کتاب بیشتر از پنج ستاره می‌گذاشتید ... با خوندن این کتاب دنیای جدیدی برای من باز شد. اکثر کتابهای کوئیلو رو خوندم ولی هیچکدومشون کیمیاگر نشد که نشد.

 مریم سالاری :  یکی از کتاب‌هایی هست که توصیه می‌کنم حتما بخونیدش

 امین کارگر:  درست درکش نکردم

 فریناز نشری :  کتاب خوبی بود. من از این نویسنده کتاب دیگه‌ای هم خوندم و به نظرم کتاب‌هاش همه تامل می‌طلبد ...

 رامین نصیری‌فرد:  من فقط و فقط همین یک کتاب را از نویسنده خوانده‌ام و مبانی معرفتی آن و نزدیکیش با نگاه شرقی مرا شگفت‌زده کرد. آزمون آخر در حمل قاشق پر از آب و توجه به آنچه که جاریست بخش تاثيرگذار کتاب بر من بود.

 مژگان چايچيان:  پيام هميشگى پائولو كوئيلو اينه كه اگه بخوايد ميتونيد، فقط اگه بخوايد و انرژى مثبت بديد به خودتون. كتاب جالبى كه از نظر روانشناسى هم ميتونه جالب باشه

 فربد عالمي:  بر خلاف تعاريف، خيلي اين كتاب نتوانست درگيرم كند، البته قطعا براي خيلي از خوانندگانش مي‌تواند راهگشا و اميدبخش باشد اين اثر.

 فاطمه عارف‌نژاد:  نمیشه گفت کتاب جالبی نیست اما به نظرم کمی درباره‌اش اغراق میشه. نوشته‌های کوئیلو جذابیت‌های خاص خودش را دارد اما من علاقه‌ای به خواندن کتاب‌هایش نداشتم و ندارم. اگر که کیمیاگر همان حکایت مولانا است قطعا شنیدنش از خود مولانا را بیشتر دوست دارم تا نشستن پای ورژن مخلوط با جهان‌بینی درهم و برهم پائولو کوئیلو ... به هرحال این نظر من است و مسلم است که طرفداران پر شمار این نویسنده نگاه دیگری به موضوع دارن. آدم‌ها با هم فرق دارن دیگه!

 محسن زيبارفتار:  با توجه به اینکه از قبل می‌دونستم نویسنده کتاب به سبک "رئالیسم جادویی" می‌نویسه و من از این سبک بیزارم! نمی دونم چرا این کتاب رو سفارش دادم، شاید می‌خواستم از این نویسنده حداقل یه کتاب خونده باشم. به هر حال همونطور که حدس می‌زدم کتاب خوبی نبود، پر بود از جملات کلیشه‌ای. الان که کتاب رو تموم کردم به شدت سردرد دارم چون در حین خوندن این کتاب مدام به سقف اتاقم نگاه می‌کردم چون نگران بودم از خالی‌بندی‌های کتاب سقف ترک بخوره!!