شناسنامه محصول
قبیله خرس غار
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

قبیله خرس غار

(The Clan of the Cave Bear)
نویسنده: جین ام آول (Jean M. Auel)
ترجمه: شهین‌دخت لطف‌اللهی
ناشر: چشمه
سال نشر: 1389 (چاپ 3)
قیمت: 20000 تومان
تعداد صفحات: 585 صفحه
شابك: 978-964-362-041-7
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 7 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (5 امتیاز با رای 1 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'قبیله خرس غار':

داستان کتاب در هزاران سال پیش اتفاق افتاده است. زمانی که هنوز انسان‌های غارنشین وجود داشتند و هم‌زمان نیز نسل جدیدی از جوامع پیشرفته‌تر انسانی در حال شکل‌گیری بودند. و این قبایل هر دو در کنار هم زندگی می‌کردند. قهرمان داستان ایلا دختری از نسل انسان‌های جدید و روشنفکر و با بدنی پیشرفته‌تر است که در زلزله خانواده‌اش را از دست می‌دهد و توسط یکی از قبایل غارنشین بزرگ می‌شود. (خلاصه داستان از وبلاگ bestbooks برداشت شده)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"کودک برهنه از زیر سقف پوشیده از پوست که روی چهارچوبی بر پا بود بیرون آمد و به سوی ساحل سنگلاخی رودخانه کوچک دوید. اصلا به ذهنش نرسید که به عقب نگاه کند. چون با توجه به تجارب پیشین هرگز فکرش را نمی‌کرد که در بازگشت، پناهگاه و ساکنانش آنجا نباشند.
جایی که ساحل بریده و گودتر بود به داخل رودخانه پرید و حرکت سنگریزه‌ها و شنها را زیر پای خود احساس کرد. به درون آب سرد شیرجه رفت و در حال تف کردن آب، سر بیرون آورد. آن‌گاه با اطمینان، شناکنان به سمت ساحل مقابل حرکت کرد. او پیش از راه رفتن، شنا کردن را آموخته و کاملا بر آب مسلط بود. تنها را رسیدن به آن سوی رودخانه هم شنا کردن بود.
دخترک مدتی بازی و پیش و پس شنا کرد. سپس خود را به دست جریان رودخانه سپرد. هنگامی که به قسمت پهن رودخانه که آب بر روی سنگها موج می‌زد رسید، ایستاد و با قدمهای گشاد گشاد از میان آب عبور کرد و خود را به ساحل رساند و کمی از آن دور شد. سپس دوباره به کنار آب رفت و سرگرم بازی با سنگریزه‌ها شد. زیباترینهایشان را روی هم چید و مخروطی درست کرد و هنگاهی که سنگی را بر توده مخروطی می‌گذاشت زمین شروع به لرزیدن کرد ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!