شناسنامه محصول
اطلس تصویری ایران

اطلس تصویری ایران

نویسنده: (تالیف، تنظیم و نگارش زیر نظر) امیر صالحی طالقانی 
ناشر: نحل
سال نشر: 1396 (چاپ 1)
قیمت: 30000 تومان
تعداد صفحات: 74 صفحه
شابك: 978-964-8141-17-7
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 18 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'اطلس تصویری ایران':

آنچه از سفر به گوشه و کنار کشور پهناور ایران در ذهن داریم تصاویر زیبایی هستند که از جاذبه‌های طبیعی، تاریخی و باستانی، شخصیت‌ها، مفاخر، آداب و رسوم و هنر آن در حافظه ثبت و ضبط می‌شوند. از خراسان: آستان قدس رضوی (ع)، از فارس: حافظ، سعدی و جلال و شکوه تخت جمشید، از کرمان: ارگ تاریخی بم، از سیستان: شهر سوخته و رستم، از یزد: سرو ابرکوه، از همدان: ابن‌سینا، گنج‌نامه و غار علی‌صدر، از تهران: کوه دماوند، از بوشهر و هرمزگان: خلیج‌فارس.

  • طراحان این اطلس تلاش کرده‌اند جاذبه‌های ایران را به کمک تصویر برجسته کنند تا بهتر در خاطر بمانند و زیباتر در یاد زنده شوند و با استفاده از برخی طراحی‌های طنزآمیز بر لطافت تصاویر افزوده‌اند.
  • کارشناسان گروه پژوهش و تالیف با توجه به محدودیت فضای صفحات هر استان، مهمترین و برجسته‌ترین موضوعات را براساس نظرهای کارشناسانه مولفان مطرح و کارشناسان خبره میراث فرهنگی و گردشگری انتخاب و در آن گنجانده‌اند.
  • این اطلس در صفحات محدود خود، بیش از یک‌هزار مدخل در زمینه‌های آثار تاریخی، آثار باستانی، اماکن مذهبی، جاذبه‌های طبیعی، شخصیت‌ها، مفاخر، هنر، آداب و رسوم، صنایع دستی، سوغات، گیاهان، جانوران، تفریجات و ... را معرفی کرده است.

(مخاطب کتاب گروه سنی "ج" و "د" در نظر گرفته شده است)

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!