بخريد و بخوانيد ...
رودخانه واژگون 2 - هانا

رودخانه واژگون 2 - هانا

نویسنده: ژان کلود مورلوا (Jean-Claude Mourlevat)
ترجمه: زهره ناطقی
ناشر: محراب قلم
سال نشر: 1394 (چاپ 1)
قیمت: 50000 تومان
تعداد صفحات: 152 صفحه
شابك: 978-600-103-836-5
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 2 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'رودخانه واژگون 2 - هانا':

در رودخانه‌ی واژگون (کتاب اول از این مجموعه دوگانه)، تومک ما را با خود به جست‌وجویی شگفت‌انگیز برد: پیدا کردن رودخانه کجار که آبش جلوی مردن را می‌گیرد.

این‌بار پابه‌پای هانا گام برمی‌داریم و ماجرای سفر را از زبان خود هانا می‌شنویم؛ گذشتن از جاده‌ی پرپیچ و خم آسمان، رد شدن از وسط بیابان و ...

با شنیدن قصه‌ی او، سرزمین‌های جدیدی کشف می‌کنیم، و البته چشم‌اندازهای آشنایی را نیز باز می‌یابیم: جنگل فراموشی، مرغزار، اقیانوس و ... (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

داستان با این جملات آغاز می‌شود:

"تومک، نامه‌ای را که در دهکده‌ی عطرسازان برایت نوشتم، به خاطر بیاور. در آن نامه برایت شرح دادم که پدرم چگونه در شهر بزرگمان در شمال، مرغ عشقی برایم خرید.

صبحی بهاری بود. هنوز هم خودم را می‌بینم که در ازدحام بازار پرندگان مغرورتر از شاهزاده‌خانمی روی شانه‌های پدرم نشسته‌ام. همه‌جور پرنده با پرهای و منقارهای گوناگون در آن‌جا جمع شده بود. مرغ عشق ظریقی که فروشنده روی دست گرفته و به مردم عرضه می‌کرد؛ چندین پرنده از یک‌گونه ولی با رنگ‌های مختلف؛ شترمرغی که فروشنده‌اش آن را با بندی پشت سرش می‌کشید، مثل کاری که بازیگران سیرک با خرس می‌کنند؛ طوطی‌های آرا با رنگ‌های روشن؛ کبوترهایی به سفیدی برف؛ پرندگانی با پرهای آبی‌رنگ ... یکی سوت می‌زد، دیگری چیزی را نوک منقار زمزمه می‌کرد، این یکی بغ‌بغو می‌کرد، آن یکی جیغ می‌کشید، دیگری آواز می‌خواند ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!