بخريد و بخوانيد ...
زندگی داستانی ای. جی. فیکری
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

زندگی داستانی ای. جی. فیکری

(The Storied Life of A. J. Fikry)
نویسنده: گابریل زوین (Gabrielle Zevin)
ترجمه: لیلا کرد
ناشر: کوله‌پشتی
سال نشر: 1402 (چاپ 6)
قیمت: 165000 تومان
تعداد صفحات: 255 صفحه
شابك: 978-600-8211-37-2
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 36 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (4.71 امتیاز با رای 7 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'زندگی داستانی ای. جی. فیکری':

زندگی ای. جی. فیکری به هیچ عنوان در حد و اندازه مورد انتظارش نیست. او تنها زندگی می‌کنه، فروش کتابفروشی‌اش بطور بی‌سابقه‌ای کم شده و از همه بدتر اینکه اخیرا مجموعه اشعار ادگار آلن‌پو، یکی از گرانقدرترین دارایی‌هایش، به سرقت رفته. در این حال و روز اما وقتی بسته‌ی اسرارآمیزی به کتابفروشی او می‌رسه، همه چیز تغییر می‌کنه و قهرمان داستان فرصت پیدا می‌کنه تا زندگی‌اش را از نو بسازه و دوباره به همه‌چیز با دیدی تازه نگاه کنه!
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"آملیا لومن در قایق، از هانیس تا جزیره‌ی آلیس، به ناخن‌هایش لاک زرد می‌زند، و در حالی که منتظر خشک شدن لاک است نگاهی سرسری به یادداشت‌های مسئول قبلی می‌اندازد. هاروی رودز در گزارشش نوشته است:
"کتاب‌فروشی جزیره حدود سیصد و پنجاه هزار دلار فروش سالانه دارد. بخش عمده‌ی این فروش در ماه‌های فصل تابستان و مربوط به خرید افرادی است که تعطیلات خود را در جزیره می‌گذرانند. پنجاه و پنج متر مربع فضای فروش دارد. به‌جز صاحب کتاب‌فروشی، کارمند تمام‌وقت دیگری ندارد. بخش کتاب کودک بسیار کوچک است. بخش فروش آنلاین آن تازه راه افتاده است. فعالیت‌های اجتماعی ضعیفی دارد. به آثار ادبی توجه بیشتری می‌شود، که این برای ما خوب است. اما سلیقه‌ی آقای فیکری خیلی خاص است، و بدون نیک امید چندانی به فروش کتاب ندارد. از خوش‌شانسی او، کتاب‌فروشی تنها سرگرمی شهر است."
آملیا خمیازه‌ای می‌کشد. کمی احساس گیجی و خماری می‌کند. با خود فکر می‌کند آیا یک کتاب‌فروشی کوچک با صاحبی مشکل‌پسند ارزش چنین سفر طولانی‌ای را دارد یا نه. وقتی که لاک ناخن‌هایش خشک شد، طبیعت سمج خوش‌بینش ظاهر می‌شود. البته که ارزشش را دارد! تخصص او کتاب‌فروشی‌های کوچک و افراد مشکل‌پسندی است که آنجا را اداره می‌کنند ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 صفورا زواران حسيني:  کتابی لطیف که در حالیکه خجالت زده‌ت می‌کنه که خیلی از داستان‌هایی که بهش اشاره می‌کنه رو نخوندی، ترغیبت می‌کنه که بری و بخونی‌شون. کتابیه در ستایش کتاب و کتابفروشی‌ها.

 الهه سعادتي:  این کتاب خیلی عالی بود. داستان بسیار جالبی بود و خیلی واقعی … به فکرم رسید داستان جیره‌کتاب هم می‌تواند کتاب جالبی باشه ...

 نیما حسینیان:  بسیار زیبا و تاثیرگذار. یک جورایی کتاب مردی بنام اوه رو یادآوری میکنه