شناسنامه محصول
تیستوی سبز انگشتی
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

تیستوی سبز انگشتی

(Tistou, The Boy with the Green Thumbs of Peace)
نویسنده: موریس دروئون 
ترجمه: لیلی گلستان
ناشر: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
سال نشر: 1396 (چاپ 3)
قیمت: 5300 تومان
تعداد صفحات: 112 صفحه
شابك: 978-600-01-0373-6
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 31 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (4.82 امتیاز با رای 11 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'تیستوی سبز انگشتی':

داستان این کتاب درباره پسرکی به نام تیستو است که درمی‌یابد انگشتانش خاصیت سبزکننده دارند. بذر هر گیاهی که با انگشتان تیستو تماس برقرار کند سبز می‌شود و به سرعت به گیاهی زیبا تبدیل می‌شود. تنها دوست و همدم او باغبان پیری‌ست به نام سبیلو که به تیستو می‌آموزد ویژگی منحصر به فرد انگشتان او می‌تواند تغییرات شگرفی در دنیای اطرافش ایجاد کند.

تیستو دست به کار می‌شود و با رویاندن گل و گیاه در بیمارستان، باغ‌وحش، زندان و محله فقیرنشینان، زشتی‌ها را به زیبایی بدل می‌کند. او با دستکاری در ادوات نظامی کارخانه پدرش در دهانه توپ‌ها و لوله تفنگ‌ها گل می‌رویاند و به این ترتیب از وقوع جنگ جلوگیری می‌کند.

داستان با این جملات آغاز می‌شود:

"تیستو اسم عجیبی است که در هیچ کتابی نمی‌شود پیدایش کرد نه در فرانسه و نه در هیچ کشور دیگری. پیغمبری هم به اسم تیستو هرگز وجود نداشته. باری پسر کوچولویی بود که همه‌ی مردم تیستو صدایش می‌کردند ... و لازم است دراین‌باره کمی توضیح داده شود:

یک‌روز، بلافاصله بعد از تولد پسر کوچولو که حتی بزرگ‌تر از یک نان در سبد نانوا هم نبود، مادرخوانده‌ای با لباس آستین‌بلند و پدرخوانده‌ای با کلاه‌سیاه، او را به کلیسا بردند و به کشیش گفتند که اسمش فرانسوا باتیست است. در آن‌روز، پسر کوچولو - مثل هر کوچولوی دیگری در چنین روزی - خیلی ناراحت بود و بس که فرساد زده بود صورتش حسابی قرمز شده بود ولی آدم‌بزرگ‌ها - که هرگز از ناراحتی‌های تازه به‌دنیا آمده‌ها هیچ‌چیز نمی‌دانند - معتقد بودند که اسم بچه فرانسوا باتیست است.

بعد؛ مادرخوانده‌ی آستین‌بلند و پدرخوانده‌ی کلاه‌سیاه به‌سر، او را به گهواره‌اش برگرداندند و بلافاصله بعد از این جریان اتفاق عجیبی افتاد. آدم‌بزرگ‌ها انگار قادر نبودند اسمی را که خودشان روی آن پسر کوچولو گذشته بودند، به زبان بیاورند، تیستو صدایش کردند ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!