بخريد و بخوانيد ...
سرود مقدس
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

سرود مقدس

(Anthem)
نویسنده: آین رند (Ayn Rand)
ترجمه: محمدسعید نوری نائینی
ناشر: اطلاعات
سال نشر: 1392 (چاپ 1)
قیمت: 3000 تومان
تعداد صفحات: 101 صفحه
شابك: 978-964-423-928-1
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 23 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (5 امتیاز با رای 1 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'سرود مقدس':

داستان از زبان جوانی به نام "برابری 72521" حکایت می‌شود. وقایع داستان در آینده‌ای نامشخص اتفاق می‌افتند. در جامعه‌ای که پیشرفت‌های فناوری باعث شده همه چیز در آن بشدت برنامه‌ریزی شده باشد و دیگر جایی برای فردیت و فردگرایی باقی نماند.
در چنین جامعه‌ای که همه خود را "ما" خطاب می‌کنند، قهرمان داستان که مثل همه‌ی بچه‌های دیگر جدا از پدر و مادر بیولوژیک خود و در خانه‌های اطفال، که حکومت آنها را اداره می‌کند، بزرگ شده است متوجه می‌شود که نفرین شده است. او نفرین شده بدنیا آمده چون کنجکاو است!
"برابری 71521" امیدوار است که بتواند در جامعه‌اش به عنوان دانشمند خدمت کند، اما شورایی که مسئولیت تعیین شغل هر فرد در جامعه را برعهده دارد تشخیص می‌دهد که او باید رفتگر باشد. "برابری 71521" تصمیم شورا را می‌پذیرد و به انجام وظائفش مشغول می‌شود. اما روزی در حین انجام وظیفه او و همکارانش به ورودی تونلی برمی‌خورند. "برابری 71521" برخلاف نظر همکارانش وارد تونل می‌شود و در آنجا با ریل‌هایی آهنی مواجه می‌شود که تا مقصدی نامعلوم کشیده شده‌اند ...
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"این نوشتن، یک گناه است. اینکه به واژه‌هایی بیندیشیم که دیگران به آن نمی‌اندیشند و آنها را به روی کاغذی بیاوریم که دیگران آن را نخواهند دید یک گناه است. این کار، زشتی و فرومایگی است. مثل این است که تنها برای گوش خودمان حرف بزنیم نه گوش دیگران. ما خوب می‌دانیم که هیچ عصیانی سیاه‌تر از فکر کردن در تنهایی نیست. ما قوانین را شکسته‌ایم. قوانین می‌گویند که انسانها جز در مواردی که "شورای حرفه و کار" اجازه آن را داده باشد، نباید چیزی بنویسند. آیا ما را خواهند بخشید؟ این تنها گناه ما نیست. ما جنایت بزرگتری هم مرتکب شده‌ایم. جنایتی که نمی‌توان اسمی برایش یافت. ما نمی‌دانیم که اگر این موضوع فاش شود، چه تنبیهی در انتظارمان خواهد بود؛ زیرا برای چنین جنایتی که هرگز به فکر انسانها خطور نکرده است، هیچ قانونی وضع نشده است ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!