بخريد و بخوانيد ...
زنی با موهای قرمز

زنی با موهای قرمز

نویسنده: اورهان پاموک (Orhan Pamuk)
ترجمه: مژده الفت
ناشر: نشر نون
سال نشر: 1401 (چاپ 11)
قیمت: 85000 تومان
تعداد صفحات: 255 صفحه
شابك: 978-600-7141-81-6
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 15 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (3.67 امتیاز با رای 3 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'زنی با موهای قرمز':

جم پسری جوان و سودایی است که دست تقدیر او را به روستایی در اطراف استانبول می‌کشاند. او آنجا درگیر ماجرایی عاشقانه می‌شود که زندگی‌اش را برای همیشه تغییر می‌دهد. هم‌زمان داستان‌های جذاب دیگری هم روایت می‌شوند: بار دیگر، رستم و سهراب شاهنامه‌ی فردوسی به نبرد هم می‌رود و اودیپ پدرش را می‌کشد …
پاموک در این رمان جسورانه و خلاقانه‌اش افسانه‌ها و اسطوره‌ها را با واقعیت پیوند می‌زند و ماجرایی تودرتو و جذاب با پایانی غافل‌گیرکننده و فراموش‌نشدنی می‌آفریند. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"در واقع، می‌خواستم نویسنده شوم، اما پس از وقایعی که برایتان خواهم گفت مهندس زمین‌شناسی و پیمانکار شدم. مبادا خوانندگانم گمان کنند چون شروع به گفتن حکایتم کرده‌ام ماجراها به پایان رسیده و پشت سر گذاشته شده است، زیرا هر بار با به یاد آوردن اتفاقات بیشتر در آن‌ها فرو می‌روم. برای همین، حس می‌کنم شما نیز دنبال من به درون رازهای پدر و پسر کشیده خواهید شد.
سال 1985، پشت بشیکتاش، در آپارتمانی نزدیک کاخ ایهلامور زندگی می‌کردیم. پدرم داروخانه‌ی کوچکی داشت به نام حیات. داروخانه یک شب در هفته تا صبح باز و پدرم کشیک بود. شب‌هایی که کشیک بود، شامش را من برایش می‌بردم. دوست داشتم وقتی پدر قدبلند، لاغر و خوش‌تیپم کنار صندوق غذا می‌خورد در داروخانه‌ای که بوی دارو می‌داد بمانم ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 فربد عالمي:  اورهان پاموك با تاسي از حكايت رستم و سهرابِ شاهنامه و اديپِ سوفوكل، رماني خلق كرده كه قالبي مخفي از برخي نظرات فرويد در آن مشهود است و آن را به زيبايي در سه بخش از زندگي وجداني قهرمان داستانش تعميم داده.

 الهه سعادتي:  فعلا تا صفحه 134 خوندم ولی تا الان کتابی نبود که خیلی نظرم رو جلب کنه ... خیلی دوستش نداشتم خیلی روندی نداشت که آدم پیگیر ادامه‌ی داستان باشه