بخريد و بخوانيد ...
صبحانه در تیفانی
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

صبحانه در تیفانی

(Breakfast at Tiffany's)
نویسنده: ترومن کاپوتی (Truman Capote)
ترجمه: رامین آذربهرام
ناشر: ماهی
سال نشر: 1402 (چاپ 13)
قیمت: 75000 تومان
تعداد صفحات: 116 صفحه
شابك: 978-964-191-459-4
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 11 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (4.5 امتیاز با رای 2 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'صبحانه در تیفانی':

کتاب داستان هالی گولایتلی، دختری سرزنده و شاد با گذشته‌ای مبهم است که در نیویورک زندگی می‌کند. راوی بی‌نام داستان مرد جوانی است که قصد دارد نویسنده بشود و از آن‌جا که در همسایگی هالی زندگی می‌کند تصادفا او را ملاقات می‌کند و به‌تدریج با دخترک آشنا می‌شود. این آشنایی مقدمه‌ای برای ملاقات راوی با دوستان هالی و ورود به دنیای هنرمندان آن زمان است. چندی بعد سروکله‌ی مردی میانسال و افسرده پیدا می‌شود که ادعا می‌کند شوهر هالی است و ... (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"سرنوشت همیشه مرا به جاهایی که قبلا در آن‌ها زندگی کرده‌ام، به خانه‌ها و نواحی اطراف‌شان، بازمی‌گرداند. مثلا به خانه‌ای در خیابان هفتادم شرقی که نمایی از سنگ قهوه‌ای داشت و در نخستین سال‌های جنگ، اولین محل اقامتم در نیویورک به‌شمار می‌رفت. آپارتمان من که فقط از یک اتاق تشکیل می‌شد، پر از اثاثیه‌ی اسقاطی بود؛ یک کاناپه و چند تا صندلی بزرگ که روکشی از مخمل زبر قرمز داشتند و آدم را یاد صندلی‌های قطار در روزهای گرم تابستان می‌انداختند. دیوارهای گچبری شده‌ی اتاق به رنگ تفاله‌ی جویده‌شده‌ی توتون بودند و همه‌جا، حتی حمام، با تصاویر باسمه‌ای از ویرانه‌های روم باستان، که بر اثر گذشت ایام قهوه‌ای رنگ و لک‌وپیس شده بودند، تزیین شده بود ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 پريسا آستانه: 

شخصیت‌پردازی داستان بسیار خوب بود. خود کتاب حاوی اتفاق و ماجرای خاصی نبود و داستان بیشتر حول شخصیت‌هالی و خصوصیات او می‌گذشت. شخصیتی که بعد از اتمام کتاب، خواننده می‌ماند که آیا با او احساس همدلی کند یا نسبت به او دید منفی داشته باشد.

نثر کتاب خوب و جذاب و ترجمه‌ی آن هم روان و بدون غلط بود (البته من این کتاب را با ترجمه آقای بهمن دارالشفایی خواندم). در کل این داستان من را به خوبی جذب کرد و به نظرم ارزش خواندن دارد.