شناسنامه محصول
چرک

چرک

نویسنده: فلامک جنیدی 
ناشر: چشمه
سال نشر: 1395 (چاپ 2)
قیمت: 9000 تومان
تعداد صفحات: 113 صفحه
شابك: 978-600-229-417-3
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 4 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (3 امتیاز با رای 1 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'چرک':

قهرمان داستان‌ زنی است که زبان تدریس می‌کند، دندانش آبسه کرده و دنیا بر وفقِ مرادش نمی‌گردد. او که مدام با اتفاق‌های عجیب و آدم‌های بی‌رحم مواجه می‌شود، به شدت تنهاست و برای یافتنِ علت وجود اینهمه تلخی در زندگی‌اش، مدام گذشته‌ی نه چندان دور خود را مرور می‌کند تا رازهایی را بیابد که سرنوشتِ او را به این سمت سوق داده‌اند ... (برگرفته از وب سایت نشر چشمه با کمی تصرف و تلخیص)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"غول بی‌شاخ‌ودمی شده بود. غروب گذشته بود و هیکل سیاهش روی پنجره سایه می‌انداخت. دو سال تمام هر روز قد کشیده بود و دراز شده بود. پیش‌تر زمین را برایش آماده می‌کردند. می‌خواستند جاگیر شود و پایش روی زمین محکم باشد تا صاحبانش هم دل‌شان قرص باشد. بدانند جای پای غول روی زمین محکم است و وقتی ساکنش شدند از این‌که سرشان توی ابرهاست دل‌شان نلرزد. از همان روزی که زمین را گودبرداری می‌کردند تا وقتی اسکلت سرپا شد و سقف‌ها را کشیدند هر روز نگاهش می‌کرد. اوایل می‌آمد جلو پنجره تا ببیند چه می‌کنند که آن‌قدر صدای ترسناکی دارد. فقط هم صدایش نبود که هول به دل آدم می‌انداخت. زمین زیر پاها می‌لرزید و شیشه‌های پنجره انگار ریز و یک‌بند دندان قروچه می‌کردند. کمی بعدتر بود که صدا برایش حکم زنگ ساعت را پیدا کرد. موسیقی جرثقیل‌ها که راه می‌افتاد بیدار می‌شد ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 مهسا مانی:  یک کتاب کم حجم ولی ارزشمند از نظر ادبی. این سبک و سیاق از کتاب‌ها کاملا سلیقه‌ای‌اند، بیش از آن که دنبال داستان بخواهی بروی، شیفته‌ی نویسندگی و مهارت نویسنده می‌شوی. من از جملات پیچیده‌ای که در کل کتاب نویسنده بروی آن‌ها مانور داده و داستان را با این ساختار پیچیده پیش می‌برد لذت بردم. سال گذشته این کتاب را خواندم اما هنوز هم لذت خواندنش را زیر دندانم احساس می‌كنم. اگر یک صبح تا شب را نمی‌دانید چه کنید، این کتاب می‌تواند انتخاب خوبی برای پر كردن وقت خالی‌تان باشد.